DFP Header Area

Share this MunsterRugby.ie page

Fixtures For Coming Week

28th March 2016 By Munster Rugby

Fixtures For Coming Week

Below are the Fixtures for the coming week

Below are the Fixtures for the coming week

FIXTURES
Kick off 2.30pm unless otherwise stated.

Tuesday 29th March
East Under 14 Plate Final: Cashel v Kilfeacle, Clanwilliam Park, 6.30pm;

North Under 15 League: Nenagh Ormond v Newcastle West-Estuary, Nenagh, 7.30pm;

Wednesday 30th March
North Under 14 League Section 1: Shannon v Newcastle West-Estuary, Coonagh, 6.45pm;

North Under 13 League: Newcastle West-Estuary v Bruff, Newcastle West, 6.30pm;
Newport v Shannon, Newport, 6.45pm;
Richmond v U.L. Bohemian, Richmond Park, 6pm;

Thursday 31st March
North Under 18 Cup: Shannon v U.L. Bohemian, Coonagh, 6.45pm;

North Under 16 Cup: Newcastle West-Estuary v Young Munster, Newcastle West, 6.30pm;

Friday 1st April
Ulster Bank League Division 1A: Garryowen v Young Munster, Dooradoyle, 7.30pm;
Old Belvedere v Clontarf, Anglesea Road, 7.30pm;

Division 1B: St. Mary's College v Dublin University, Templeville Road, 7.30pm;

Junior 3 Cup South:
Old Christians v Fermoy, Rathcooney, 7.45pm;

Under 19 Friendly: Cashel v Parkstown Boys HS, Cashel, 6pm;

Under 18 Friendly: St.Munchin's v Fenwick HS, Corbally, 1pm;

Under 15 Friendly: Shannon v Ealing, Thomond Park back pitch, 7pm;

Saturday 2nd April
Ulster Bank League Division 1A: Galwegians v Terenure College, Crowley Park;
Lansdowne v Cork Constitution, Aviva Stadium, 1.30pm;
UCD v Ballynahinch, Belfield;

Division 1B: Ballymena v Dolphin, Eaton Park;
Blackrock College v Shannon, Stradbrook;
Buccaneers v Old Wesley, Dubarry Park;
UL Bohemian v Belfast Harlequins, Thomond Park;

Division 2A: Banbridge v Malone, Rifle Park;
Cashel v Thomond, Spafield;
Naas v Skerries, Fournaughts;
Queens University v Corinthians, Dub Lane;
U.C.C. v Nenagh Ormond, Mardyke;

Division 2B: City of Derry v MU Barnhall, Judges Road;
Dungannon v City of Armagh, Stevenson Park;
Greystones v Sunday's Well, Dr Hickey Park;
Highfield v Bective Rangers, Woodleigh Park;
Rainey Old Boys v Seapoint, Hatrick Park;

Division 2C: Bruff v Dundalk, Kilballyowen Park;
Midleton v Boyne, Towns Park;
Old Crescent v Tullamore, Rosbrien;
Sligo v Navan, Hamilton Park;
Wanderers v Kanturk, Merrion Road;

All Ireland Provincial League Championship: Bangor v Westport, Upritchard Park,
Clonmel v Enniscorthy, Clonmel;

Webb Cup: Kilfeacle v St. Senan's, Kilfeacle;
Newcastle West v U.L. Bohemian, Newcastle West;
Shannon v Old Crescent, Coonagh;
St. Mary's v Garryowen, Grove Island;

Carroll Plate: Abbeyfeale v Richmond, Abbeyfeale;
Galbally v Presentation, Galbally;
Thomond v Scariff, Liam Fitzgerald Park;
Thurles v Ennis, Thurles;

Frazer McMullen Under 20 Cup Quarter Finals: Cork Constitution v Blackrock College, Temple Hill;
Lansdowne v U.C.C., Dublin;
U.C.D. v Shannon, Belfield;
Young Munster v Terenure College, Tom Clifford Park;

South Under 18 Cup: Bantry Bay v Dolphin, Bantry, 11am;
Clonakilty v Highfield, The Vale, 11am;
Kinsale v Skibbereen, Kinsale, 11am;

South Under 18 Development Cup: Bandon v Ballincollig, Bandon, 11am;
Cobh Pirates v Kanturk, Cobh, 11am;
Crosshaven v Fermoy, Crosshaven, 11am;
Douglas-Carrigaline v Dunmanway, Moneygourney, 11am;

South Under 16 Cup: Bandon v Kinsale, Bandon, 11am;
Bantry Bay v Mallow, Bantry, 11am;
Clonakilty v Skibbereen, The Vale, 11am;
Cobh Pirates v Midleton, Cobh, 11am;

South Under 16 Development Cup: Douglas/Carrigaline v Fermoy/Youghal, Moneygourney, 11am;
Highfield v Muskerry, Woodleigh Park, 11am;
Old Christians v Kanturk, Rathcooney, 11am;
Sunday's Well v Crosshaven, Irish Independent Park, 11am;

South Under 14 Cup: Ballincollig v Sunday's Well, Tanner Park, 11am;
Cobh Pirates v Highfield, Cobh, 11am;
Cork Constitution v Bandon, Temple Hill, 11am;
Kinsale v Midleton, Kinsale, 11am;
Old Christians v Mallow, Rathcooney, 11am;

South Under 14 Development Cup: Bantry Bay v Carrigaline, Bantry, 11am;
Charleville v Dolphin, Charleville, 11am;
Fermoy v Kanturk, Fermoy, 11am;
Youghal v Douglas, Youghal, 11am;

West Under 18 Cup Final: Killorglin v Castleisland-Killarney, Tralee, 11am;

Sunday 3rd April
Munster Junior Plate Quarter Finals: Ballincollig v Waterpark, Tanner Park;
Muskerry v Mallow, Ballyanly;

Munster Junior Bowl Semi Final: Bruff v Presentation, Kilballyowen Park,

Munster Junior Clubs Challenge Cup Final: Galbally v Richmond, Clanwilliam Park;

Munster Junior League Division 2: Newport v Thurles, Newport;

County Cup: Old Christians v Cobh Pirates, Rathcooney;

Junior 2 Cup South: Dolphin v Bandon, Irish Independent Park, 12pm;
Iveragh v Highfield, Cahirciveen;
Mallow v Ballincollig, Mallow, 12pm;
Waterford City v Mitchelstown, Waterford;

Dave Dineen Cup: Clonmel v Cashel, Clonmel, 12pm;
Kinsale v Clonakilty, Kinsale, 12pm;
Shandon v Waterpark, Whitechurch;

Junior 3 Cup South: Crosshaven v U.C.C., Crosshaven, 12pm;
Muskerry v Charleville, Ballyanly, 12pm;

McCarthy Cup: Skibbereen v Midleton, Skibbereen;

East Under 16 Plate: Dungarvan v Fethard, Dungarvan, 11am;

East Under 13 Cup: Carrick-on-Suir v Waterpark, Carrick-on-Suir, 11am;
Clanwilliam v Cashel, Clanwilliam Park, 11am;
Kilfeacle v Nenagh Ormond, Kilfeacle, 11am;
Waterford City v Clonmel, Waterford, 11am;

North Under 14 League: Ballina-Killaloe-Scariff v Richmond, Killaloe, 11.30am;

Under 15 Friendly: Tralee v Old Crescent, Tralee, 12pm;

Women's Bowl: Fermoy v Clonmel, Fermoy, 1pm;
Tralee v Shannon, Tralee, 1pm;

Monday 4th April
Under 20 Friendly: Garryowen v Parktown Boys HS, Dooradoyle, 7.30pm;

North Under 14 League: Bruff v UL Bohemian, Coonagh, 6.45pm;

North Under 13 League Final: UL Bohemian v Young Munster, Coonagh, 6.45pm;

North Under 13 Cup: Nenagh Ormond v Ennis, Nenagh, 6.30pm;

Tuesday 5th April
West Under 16 Cup: Listowel v Abbeyfeale, Listowel, 6pm;

Wednesday 6th April
Clayton Hotels Munster Schools Junior Cup Final: Crescent College Comp. v C.B.C., Thomond Park;

Share

DFP – Right Column – HalfPage

Tags

DFP – Right Column – MPU

Related News

Munster Rugby are now inviting applications for two part-time Women’s Rugby Participation Officers. See full details and apply below. The province is also recruiting for...

X