DFP Header Area

Share this MunsterRugby.ie page

Coming Week’s Fixtures

8th September 2009 By Munster Rugby

Coming Week’s Fixtures

ODM Munster Senior Cup dominates the weekend’s program with eight first round ties.

WEDNESDAY 9th SEPTEMBER
Munster Schools A Trial
,Towns Park,2.30;

FRIDAY 11th SEPTEMBER
Magners League:
Munster v Cardiff Blues,Thomond Park,7.05;

Junior Friendly:Cork Constitution v Highfield,Temple Hill,7.30;

Under 19 Friendly:U.C.C. v Munster U19 ,Mardyke,7.15;

SATURDAY 12th SEPTEMBER
Under 20 Interprovincial:
Connacht v Munster,Sportsground,5.00;

Under 18 Club Interprovincial:Connacht v Munster,Sportsground,1.00;

ODM Munster Senior Cup First Round:Bruff v Young Munster,Kilballyowen Park,2.30;
Cashel v Nenagh Ormond,Cashel,2.30;
Clonakilty v Shannon,The Vale,2.30;
Garryowen v Dolphin,Dooradoyle,2.30;
Midleton v U.C.C.,Towns Park,2.30;
Sunday’s Well v Cork Constitution,Musgrave Park,2.30;
Thomond v Highfield,Fitzgerald Park,12.00;
U.L. Bohemian v Old Crescent,Annacotty,1.30;

Cork County Cup:Kinsale v Clonakilty,Kinsale,5.30;

North Munster Under 21 League Section A:Newcastle West v Garryowen,Newcastle West,2.30;
Young Munster v Richmond,Clifford Park,2.30;
Section B:Bruff v UL Bohemian,Bruff,2.30;
Old Crescent v Shannon,Rosbrien,2.30;

Junior Friendly:Abbeyfeale v St. Mary’s,Abbeyfeale,4.00;
Corca Dhuibhne v Shannon,Ballydavid,3.00;
Dungarvan v Enniscorthy,Dungarvan,5.00;
Tralee v Portumna,Tralee,4.00;

Junior 2 Friendly:Skibbereen v Wanderers,Skibbereen,4.00;

Schools Senior Friendly:Midleton College v Bandon Grammar,Midleton,11.00;

Schools Junior Friendly:C.B.C. v P.B.C.,Lansdowne,11.00;
C.B.C. B v P.B.C. B,Lansdowne,11.00;
Midleton College v Bandon Grammar,Midleton,11.00;

Under Age Club:
West Under 19 League:
Kenmare v Corca Dhuibhne,Kenmare,12.00;
Killorglin v Castleisland,Killorglin,12.00;
Tralee v Killarney,Tralee,12.00;

West Under 15 League:Kenmare v Corca Dhuibhne,Kenmare,12.00;
Killorglin v Castleisland,Killorglin,12.00;
Listowel v Abbeyfeale,Listowel,12.00;
Tralee v Killarney,Tralee,12.00;

Under 19 Friendly:Ballincollig v Sunday’s Well,Tanner Park,12.00;
Fermoy v Dungarvan,Fermoy,7.30;

Under 17 Friendly:Fermoy v Dungarvan,Fermoy,7.30;

SUNDAY 13th SEPTEMBER
Cork County Cup:
Charleville v Shandon,Charleville,3.00;
Cobh Pirates v Kanturk,Cobh,3.00;
Douglas v Youghal,Moneygourney,3.00;
Fermoy v Ballincollig,Fermoy,3.00;
Mallow v Old Christians,Mallow,3.00;
Midleton v Skibbereen,Towns Park,3.00;
Muskerry v Bandon,Ballyanly,3.00;

Transfield Cup Quarter Finals:St. Senan’s v U.L. Bohemian,Jim Slattery Park,2.00;
Richmond v Garryowen,Richmond Park,3.00;
Presentation v Thomond,Rathuard,2.30;

Garryowen Cup Semi Final:Kilfeacle v Clonmel,Kilfeacle,2.30;

Dennehy Cup Quarter Finals:Cork Constitution v Dolphin,Temple Hill,12.00;
Old Christians v Highfield,Rathcooney,12.00;
Carrigaline v Bandon,Moneygourney,12.00;
Bantry Bay v Sunday’s Well,Bantry,3.00;

O’Sullivan Cup Quarter Finals:Kinsale v Clonakilty,Kinsale,2.30;
Crosshaven v Muskerry,Crosshaven,12.00;

Junior Friendly:Ennis v Nenagh Ormond,Ennis,3.00;
Newcastle West v Killarney,Newcastle West,2.30;
Sunday’s Well v Crosshaven,Musgrave Park,3.00;
Thurles v Roscrea,Thurles,2.30;

Junior 3 Friendly:Mallow v Fermoy,Mallow,12.00;

Schools Senior Friendly:P.B.C. v C.B.C.,Wilton,11.30;

Under Age Club:
North Under 19 League:
Section A:
Ballina / Killaloe v Shannon,Scariff,11.30;
Kilrush v Ennis,Kilrush,11.00;
Thomond v Richmond,Fitzgerald Park,10.45;

Section B:Garryowen v U.L. Bohemian,Dooradoyle,11.30;
Newcastle West v Bruff,Newcastle West,11.30;
Old Crescent v Young Munster,Rosbrien,12.00;

North Under 17 League:
Section A:
Kilrush v Shannon,Kilrush,12.00;
Newcastle West v Scariff,Newcastle West,11.30;
St. Senan’s v Garryowen,Jim Slattery Park,11.30;

Section B:Ennis v U.L. Bohemian,Ennis,11.30;
Old Crescent v Young Munster,Rosbrien,10.45;
Thomond v Bruff,Fitzgerald Park,12.00;

West Under 17 League:Castleisland v Killorglin,Castleisland,12.00;
Corca Dhuibhne v Kenmare,Ballydavid,12.00;
Killarney v Tralee,Killarney,12.00;

West Under 13 League:Abbeyfeale v Listowel,Abbeyfeale,12.00;
Castleisland v Killorglin,Castleisland,12.00;
Corca Dhuibhne v Kenmare,Ballydavid,12.00;
Killarney v Tralee,Killarney,12.00;

Womens AIL:
Division 1:
Ballincollig v Cooke,Tanner Park,1.00;
Galwegians v Clonmel,Crowley Park,1.00;
Navan v Blackrock,Navan,1.00;
U.L. Bohemian v Highfield,Annacotty,1.00;

WEDNESDAY 16th SEPTEMBER
Schools:
Glenstal Abbey v Munster A,Glenstal,4.00;

Under 17 Friendly:Rockwell v Kilkenny College,Rockwell,2.30;

Junior Friendly:Rockwell v Kilkenny College,Rockwell,2.30;

Under 15 Friendly:Ard Scoil Ris v Castletroy College,Ard Scoil Ris,1.00;

Share

DFP – Right Column – HalfPage

Tags

DFP – Right Column – MPU

Related News

Munster's next four home games see Toulouse, Leinster and Northampton visit Thomond Park with Musgrave Park hosting Munster v Lions at the start of January....

X