DFP Header Area

Share this MunsterRugby.ie page

Weekend Results

5th February 2006 By Munster Rugby

Weekend Results

Progress in all competitions this weekend

RESULTS:
ODM Munster Senior Cup Final:
Dolphin 16,Shannon 20;

Heineken Munster Junior League First Division Play Offs Semi Finals:Cobh Pirates 20,Clanwilliam 11;
Youghal 8,Skibbereen 6;

Liam Fitzgerald Cup – Group A:Cashel 12,Richmond 8;
Castleisland 3,St. Senan’s 9;
Clonmel 16,Muskerry 3;

Group B:Ennis 32,Douglas 10;
Kanturk 22,Tralee 15;
Crosshaven 26,Old Christians 7;

First Division Relegation Play Offs:Abbeyfeale 14,Newport 5;
Fermoy 19,St. Mary’s 15;
Charleville 0,Bandon 11;

Division 3:Ballincollig 33,Carrick-on-Suir 0;
Galbally 12,Newcastle West 8;
Presentation 6,Mallow 15;
Waterford City 31,Dungarvan 5;

North Munster League Cup:Nenagh Ormond 22,Bruff 31;

Junior League South Group A:Highfield 15,Cork Constitution 29;

Group B:Sunday’s Well 18,Waterpark 7;

Gleeson League Play Off:Shannon 3,Garryowen 13;

Junior 2 Conference – Group A:Dolphin 34,Douglas 5;

Group B:Bandon 18,Highfield 26;
Crosshaven 10,Muskerry 10;

Kelly Cup Semi-Finals:Bantry Bay 14,Youghal 20;
Cobh Pirates 29,Dunmanway 10;

McCarthy Cup:Carrigaline 15,Kinsale 17;
Cork Transport 5,Mallow 3;
Charleville 12,Kanturk 20;
Bandon 6,Fermoy 3;

Junior 3 League South Group B:Skibbereen 24,Bandon B 10;

Evans Cup:Scariff 20,Kilfeacle 28;

Under 20 South West Conference Division 1:Cork Constitution 12,Highfield 10;
Galwegians 28,Buccaneers 13;
Old Crescent 5,Bruff 45;
Shannon 45,Corinthians 7;
U.L. Bohemian 32,U.C.C. 21;
Young Munster 15,Garryowen 38;

Division 2:Bandon 20,Douglas 19;
Dolphin 12,Ballincollig 36;
Muskerry 5,Midleton 27;

Under 18 League South:Dolphin 8,Clonakilty 50;
Cork Constitution 12,Cobh Pirates 20;
Muskerry 24,Ballincollig 15;
Ballincollig 10,Old Christians 7;
Sunday’s Well 5,Highfield 10;

Under 16 League South Semi Finals:Clonakilty 39,Highfield 12;
Muskerry 12,Mallow 12;

Under 14 League South A:C.B.C. 24,Fermoy 26;
Kanturk 31,Muskerry 10;
Youghal 24,Highfield 5;

Under 14 League South B:Clonakilty 24,Sunday’s Well 25;
Crosshaven 41,Dolphin 17;
Dunmanway 22,Ballincollig 19;
Kinsale 26,P.B.C. 26;

North Munster Under 16 League:Bruff 10,St. Senan’s 0;
Old Crescent 5,Garryowen 21;
Richmond 27,U.L. Bohemian 10;
Young Munster 31,Newcastle West 8;

North Munster Under 14 League:Garryowen 10,Newcastle West 25;
Richmond 10,St. Mary’s 20;

Share

DFP – Right Column – HalfPage

Tags

DFP – Right Column – MPU

Related News

The Munster squad are continuing preparations at the HPC ahead of Friday’s URC round 11 clash against Zebre at Virgin Media Park (7.35pm). Buy match...

X