No ALT tag specified
This Weeks Fixtures
2 February 2006, 8:16 am
Another weekend of AIL action as well as fourteen games in the Heineken Munster Junior Cup
WEDNESDAY 15th FEBRUARY
Under 18 League Semi-Finals:Clonakilty 12,Muskery 5;
Sunday's Well 6,Highfield 25;

SATURDAY 18th FEBRUARY
Celtic League:
Munster v Glasgow Warriors,Thomond Park,3.30;

AIB League Division 1:Ballymena v St. Mary's,College,Eaton Park,2.30;
Blackrock College v Garryowen,Stradbrook,2.30;
Buccaneers v Belfast Harlequins,Dubarry Park,2.30;
Clontarf v Co. Carlow,Castle Avenue,2.30;
Cork Constitution v U.C.D.,Temple Hill,2.30;
Dungannon v Galwegians,Stevenson Park,2.30;
Lansdowne v Shannon,Lansdowne Road,2.30;

Division 2:Ballynahinch v D.L.S.P.,Ballymacarn Park,2.30;
Barnhall v Thomond,Parsonstown, 2.30;
Greystones v Dolphin,Dr. Hickey Park,2.30;
Malone v Highfield,Gibson Park,2.30;
Midleton v Bective Rangers,Towns Park,2.30;
Old Belvedere v U.C.C., Anglesea Road,2.30;
Old Crescent v Young Munster,Rosbrien,2.30;
Terenure College v Waterpark,Lakelands,2.30;

Division 3:Banbridge v Corinthians,Rifle Park,2.30;
Bruff v Queens University,Kilballyowen Park,2.30;
City of Derry v Portadown,Judges Road,2.30;
Connemara v Clonakilty,Monastery Field,2.30;
Instonians v Wanderers,Swaws Bridge,2.30;
Old Wesley v Nenagh OrmondDonnybrook,2.30;
Sunday's Well v Skerries,Musgrave Park,2.30;
Suttonians v Ards,Station Road,2.30;

Under 20 South West Conference Division 1:
Bruff v Buccaneers,Bruff,1.30;
Highfield v Galwegians,Woodleigh Park,2.30;
Old Crescent v Garryowen,Rosbrien,1.00;
Shannon v Young Munster,Coonagh,2.30;
U.C.C. v Cork Constitution,Curaheen Road,2.30;
U.L. Bohemian v Corinthians,Annacotty,2.30;

Division 2:Bandon v Ballincollig,Bandon,2.30;
Old Christians v Midleton,Rathcooney,12.00;
Waterpark v Douglas,Ballinakill,2.30;

McInerney Cup Semi-Final:Bruff v Garryowen,Bruff,

Junior 2 Friendly:U.L. Bohemian v Shannon,Annacotty,12.00;

Under 20 Friendly:Clonmel v Sunday's Well,Clonmel,2.30;

Under 18 League:Dolphin v Mallow,Musgrave Park,11.00;
Skibbereen v Old Christians,Skibbereen,11.30;

Under 18 Development League:Midleton v Kanturk,Midleton,

Under 14 League South A:Cobh Pirates v Midleton,Cobh,
Fermoy v Cork Constitution,Fermoy,
Highfield v Douglas,Woodleigh Park,
Kanturk v Mallow,Kanturk,
Mitchelstown v Youghal,Mitchelstown,
Muskerry v C.B.C.,Muskerry,

Under 14 League South B:Ballincollig v Kinsale,Tanner Park,
Bandon v Skibbereen,Bandon,
Dolphin v Clonakilty,Musgrave Park,
Dunmanway v Crosshaven,Dunmanway,
P.B.C. v Old Christians,Wilton,

East Munster Under 14 League:Kilfeacle v Nenagh Ormond,Kilfeacle,6.00;

Under 13 Friendly:Shannon v Ealing,Coonagh,10.30;
Bath v Garryowen,Bath,

SUNDAY 19th FEBRUARY
AIB League Division 1:
U.L. Bohemian v Dublin University,Thomond Park,2.30;

Heineken Munster Junior Cup: Old Christians v Kanturk,Rathcooney,2.30;
Waterford City v Youghal,Waterford,2.30;
Douglas v Castleisland,Moneygourney,2.30;
Bandon vU.C.C.,Bandon,2.30;
Muskerry v Waterpark,Muskerry,2.30;
Midleton v Cobh Pirates,Towns Park,2.30;
Tralee v Sunday's Well,Tralee,2.30;
Young Munster v Old Crescent,Clifford Park,2.30;
Ennis v Shannon,Ennis,2.30;
Nenagh Ormond v Kilfeacle,Nenagh,2.30;
Bruff v Cashel,Bruff,2.30;
Abbeyfeale v Thomond,Abbeyfeale,2.30;
Newport v Clanwilliam,Newport,2.30;
Garryowen v Thurles,Dooradoyle,2.30;

Munster Junior Plate:Carrick-on-Suir v Ballincollig,Carrick-on-Suir,2.30;
Charleville v Dolphin,Charleville,2.30;
Kinsale v Dungarvan,Kinsale,2.30;

O'Sullivan Cup:Mallow v Kilrush,Mallow,2.30;

Junior 2 Conference - Group A:Douglas v Shandon,Moneygourney,12.00;
Old Christians v Dolphin,Rathcooney,1.00;
U.C.C. v Youghal,Curaheen Road,3.00;

Group B:Ballincollig v Muskerry,Ballincollig,12.00;
Highfield v Dunmanway,Woodleigh Park,3.00;

Junior 3 League South Group A:Bandon v Mallow,Bandon,12.00;
Carrigaline v Fermoy,Carrigaline,2.30;
Kanturk v Clonakilty,Kanturk,3.00;

Group B:Skibbereen v Midleton,Skibbereen,3.00;

Evans League:Clanwilliam v Scariff,Clanwilliam,3.00;
Cashel v Kilfeacle,Cashel,12.00;

West Munster League:Killorglin v Corca Dhuibhne,Killorglin,2.30;

Junior Friendly:Skibbereen v Cork Constitution,Skibbereen,3.00;
St. Mary's v Richmond,Corbally,3.00;

Junior 2 Friendly:
Bandon v Cork Constitution,Bandon,12.30;

Under 18 League South Final: Clonakilty v Highfield,Musgrave Park,3.45;

Under 16 League South Final:Clonakilty v Muskerry,Musgrave Park,2.00;

East Munster Under 18 League Final:Nenagh Ormond v Waterpark,Clonmel,12.30;

East Munster Under 18 Development League:Carrick-on-Suir v Roscrea,Carrick-on-Suir,12.00;
Nenagh Ormond v Dungarvan,Nenagh,11.00

East Munster Under 16 League Final:Kilfeacle v Waterpark,Clonmel,11.00;

East Munster Under 13 League:Clanwilliam v Kilfeacle,Clanwilliam,11.00;
Thurles v Waterpark,Thurles,11.30;

North Munster Under 16 League:Young Munster v U.L. Bohemian,Derryknockane,11.30;

North Munster Under 14 League:Ennis v Shannon,Ennis,12.00;
Old Crescent v Garryowen,Rosbrien,12.00;
St. Mary's v Thomond,Corbally,11.30;
U.L. Bohemian v Bruff,Annacotty,11.00;

North Munster Under 13 LeagueSemi-Final Replay:Old Crescent v U.L. Bohemian Lions,Rosbrien,12.00;

Under 18 Friendly:Tralee v Richmond,Tralee,12.00;

Under 15 Friendly:Bruff v Fullerians,Bruff,12.00;

Under 14 Friendly:U.L. Bohemian v Tynedale,Annacotty,12.00;

Under 13 Friendly:U.L. Bohemian Stags v Bruff,Annacotty,10.30;

IWRFU Cup:Clanwilliam v Galwegians,Clanwilliam Park,1.30;
Clonakilty v U.L. Bohemian,Shannon Vale,2.30;
Clonmel v Shannon,Clonmel,12.00;
U.C.C. v Nenagh,Curaheen Road,2.00;
Waterpark v Highfield,Ballinakill,1.30;
Youghal v Ballincollig,Youghal, 1.00;

WEDNESDAY 22nd FEBRUARY
Avonmore Schools Junior Cup:
Castletroy v Glenstal Abbey,
P.B.C. v Ard Scoil Ris,Musgrave Park,3.00;

O'Brien Cup:St. Mary's Newport v Cahir,Newport,1.00;

THURSDAY 23rd FEBRUARY
Avonmore Schools Junior Cup:
St. Munchin's v C.B.C.,THomond Park,3.00;
Rockwell v Crescent Comp.

  • Next Match
  • League Table

Team
Pld
W
D
L
Pts
1Leinster Rugby20151474
2Munster Rugby20150568
3Ulster Rugby20140665
4Glasgow Warriors19150464
5Ospreys19111756
6Scarlets1991945
Rabodirect PRO12 TV
© 2014 Content Copyright Munster Rugby, Statistical Data SFMS Ltd Privacy & Cookies delivered by Sotic powered by OpenText WSM