No ALT tag specified
Results Week Ending December 3rd 2006
12 December 2006, 7:11 pm
Available weekend results.
RESULTS:
AIB League Division 1:
Blackrock College 32, Galwegians 47
Buccaneers 19, Dungannon 14
Dolphin 9, Clontarf 18
Garryowen 17, Belfast Harlequins 0
Lansdowne 20, Ballymena 13
Terenure College 22, U.C.D. 28
U.L. Bohemian 8, Cork Constitution 11

Division 2:
Bective Rangers 15, Greystones 45
Clonakilty 32, Barnhall 14
D.L.S.P. 22, Highfield 24
Midleton 3, Old Belvedere 28
Suttonians 15, Dublin University 20
Thomond 13, Malone 10
U.C.C. 16, Old Crescent 16
Young Munster 28, Co. Carlow 13

Division 3:
Ballynahinch 52, Sunday's Well 10
Banbridge 39, City of Derry 15
Corinthians 15, Connemara 3
Nenagh Ormond 20, Ards 20
Portadown 11, Instonians 14
Queens University 8, Old Wesley 10
Wanderers 24, Bruff 10
Waterpark 15, Rainey Old Boys 33

Heineken Munster Junior League Division 1:
Cashel v Richmond OFF
Clonmel v Kanturk OFF
Cobh Pirates v Youghal OFF
Crosshaven v Clanwilliam OFF
Kilfeacle v Thurles OFF
St. Senan's v Skibbereen OFF

Division 2:
Ballincollig v Mallow OFF
Douglas 0, Bandon 19
Muskerry 18, Abbeyfeale 3
Newport v Old Christians OFF
St. Mary's v Castleisland OFF

Division 3:
Carrick-on-Suir 6, Waterford City 7
Dungarvan v Presentation OFF
Killarney v Galbally OFF
Kinsale 0, Charleville 5
Newcastle West v Fermoy OFF

Munster Seconds League Division 1:
Dolphin v U.L. Bohemian OFF
Young Munster 13, Thomond 12

Division 2:
Old Crescent 10, Highfield 39
U.C.C. v Nenagh Ormond OFF

Junior 2 League South Section A:
Muskerry v Crosshaven OFF; Youghal v Cobh Pirates OFF;

Section B:
Highfield v Cork Constitution OFF
U.C.C. v Dolphin OFF

Section C:
Bantry Bay 0, Dunmanway 0 (abandoned)
Shandon v Carrigaline OFF

Junior 3 League South Section A:
Ballincollig v Skibbereen OFF
Carrigaline v U.C.C. OFF
Clonakilty v Kinsale OFF

Section B:
Charleville 5, Kanturk 0

Tybroughney League:
Carrick-on-Suir v Waterford City OFF

Under 20 South West Conference Division 1:
Corinthians 3, U.L. Bohemian 8
Cork Constitution 7, U.C.C. 42
Galwegians 16, Highfield 3

Division 2 South:
Bandon v Midleton OFF

South Munster Under 18 Section A:
Highfield 32, Dolphin 0
Old Christians 21, Muskerry 27
Sunday's Well 25, Cork Constitution 6

Section B:
Fermoy 10, Youghal 17
Mitchelstown 7, Bandon 7

South Munster Under 16 Section A:
Dunmanway 3, Clonakilty 50
Highfield 42, Bandon 8
Kinsale 25, Dolphin 8
Mallow 13, Ballincollig 19
Old Christians 7,Crosshaven 14

Section B:
Cork Constitution 31, Kanturk 7
Midleton 27, Mitchelstown 36
Sunday's Well 29, Highfield B 5
Youghal 28, Muskerry 5

South Munster Under 14 Section A:
CBC 10, Kinsale 17
Crosshaven 0, Bandon 36
Sunday's Well 17,Ballincollig 17;

Section B:
Cobh Pirates 10,Fermoy 25
Midleton 51,Youghal 0
Old Christians 10, Mallow 17

  • Next Match
  • League Table

Team
Pld
W
D
L
Pts
1Leinster Rugby20151474
2Munster Rugby20150568
3Ulster Rugby20140665
4Glasgow Warriors19150464
5Ospreys20121760
6Scarlets20911046
Rabodirect PRO12 TV
© 2014 Content Copyright Munster Rugby, Statistical Data SFMS Ltd Privacy & Cookies delivered by Sotic powered by OpenText WSM