No ALT tag specified
Next Week's Fixtures
3 March 2006, 5:44 pm
Two Junior Cup Quarter-Final ties to be decided this wekend.
FRIDAY 10th MARCH
Under 20 South Cup Final:
Sunday's Well 19,U.C.C.26;

SATURDAY 11th MARCH
International:Ireland v Scotland,Lansdowne Road,3.00;

Senior Friendly:Highfield v Sunday's Well,Woodleigh Park,12.45;

Under 20 Play Offs:Kilfeacle v Midleton,Kilfeacle,1.30;

All Ireland Under 18 Semi-Finals:Tralee v Ballinasloe,Rosbrien,2.00;
Clondalkin v Malone,Boyne,12.00;

All Ireland U16 Semi-Finals:Mullingar/Barnhall v Ballynahinch,Navan,12.00;
Clonakilty v Galwegians,Rosbrien,1.30;

Under 18 Cup:Cobh Pirates v Clonakilty,Cobh,11.30;
Dolphin v Ballincollig,Musgrave Park,11.30;
Under 16 B Cup:Highfield v Mitchelstown,Woodleigh Park,11.00;
Sunday's Well v Bandon,Musgrave Park,11.00;

Under 14 League Semi-Final:Mallow v Kinsale,Mallow,11.00;

Under 14 Cup:Youghal v Highfield,Youghal,12.00;

Under 14 B Cup:Highfield v Mitchelstown,Woodleigh Park,11.00;


Heineken Munster Junior Cup:Cork Constitution v Garryowen,Temple Hill,2.30;
Richmond v Muskerry,Richmond Park,2.30;
Skibbereen v Young Munster,Skibbereen,2.30;
Cobh Pirates v Douglas,Cobh,2.30;

Heineken Munster Junior Clubs Challenge Cup Final:Kanturk v Youghal,Musgrave Park,2.30;
Munster Junior Plate:Charleville v Dolphin,Charleville,2.30;
Fermoy v Waterpark,Fermoy, 2.30; OFF
Abbeyfeale v U.L. Bohemian,Abbeyfeale,2.30;
Old Crescent v Thurles, Rosbrien,2.30;
Newport v St. Mary's,Newport,2.30;

Fitzgerald Cup:Crosshaven v Tralee,Crosshaven,3.00;
Cashel v Clonmel,Cashel,3.00;

O'Sullivan Cup:Ballincollig v Killarney,Tanner Park,2.30;
Waterford City v Dunmanway,Waterford,2.30; OFF
Carrick-on-Suir v Presentation,Carrick-on-Suir,1.00;

Munster 2 League Quarter-Finals:Cork Constitution v Garryowen,Temple Hill,12.30;

Junior Two Cup South:Castleisland v Highfield,Castleisland,2.30;
Crosshaven v Ballincollig,Crosshaven,12.00;
Tralee v Cobh Pirates,Tralee,2.30;

Junior Three Cup South:Fermoy v Kanturk,Fermoy,12.00;
Mallow v Bandon B,Mallow,2.30;
Kinsale v Midleton,Kinsale,2.30;

All Ireland Under 18 Semi-Finals:Tralee v Ballinasloe,Rosbrien,2.00;
Junior 2 Friendly:Douglas v U.C.C.,Moneygourney,11.45;

Junior 3 Friendly:Bandon v Skibbereen,Bandon,12.00;

Under 16 League Development Final:
Fethard/Dungarvan v Waterpark/Waterford City,Carrick-on-Suir,11.00;

TUESDAY 14th MARCH
Avonmore Schools Junior Cup Semi Final:
WEDNESDAY 15th MARCH
Avonmore Schools Junior Cup Semi Final:

  • Next Match
  • League Table

Team
Pld
W
D
L
Pts
1Leinster Rugby19141469
2Ulster Rugby19140565
3Munster Rugby19140563
4Glasgow Warriors18140460
5Ospreys19111756
6Scarlets1991945
Rabodirect PRO12 TV
© 2014 Content Copyright Munster Rugby, Statistical Data SFMS Ltd Privacy & Cookies delivered by Sotic powered by OpenText WSM