No ALT tag specified
WEEKEND RESULTS
11 November 2005, 9:14 am
Garryowen advance to a meeting with Shannon in the semi-final of the ODM Munster Senior Cup and Kilfeacle, Cobh Pirates and Skibbereen win vital Heineken Junior League games
Garryowen's 15-10 victory over Cork Constitution will see them now meet cup holders Shannon in the semi-final on New Year's Eve.

Clanwilliam look like qualifing for the Junior League play offs from Section A, with Kilfeacle and Cashel battling it out for the other spot. In Section B Youghal and Skibbereen also look like making the play offs, but in the third section it is a three horse race for the three positions with Cobh Pirates, Tralee and Thurles all in contention for the two places.

Mallow maintained their lead in the Third Division with a 59-0 home win over Killarney and Ballincollig kept up their challenge with a 19-6 victory over Waterford City at Tanner Park.

RESULTS
International:
Ireland 43,Romania 12;

Schools Interprovincials:Leinster U18, 17,Munster U18, 7;
Leinster U19, 19,Munster U19, 13 ;

AIB League Division 3:Sunday's Well 27,Banbridge 14;

All Ireland Cup First Round:Buccaneers 28,Ballymena 16;

ODM Munster Senior Cup Quarter Final:Garryowen 15,Cork Constitution 10;

Munster Senior Club League:Bruff 3,U.L. Bohemian 3;
Thomond 18,Old Crescent 19;
Young Munster 8,Nenagh Ormond 9;
Midleton 17,Waterpark 25;

Dudley Cup:U.C.C. 53,Queens University 8;

Heineken Munster Junior League Section A:Charleville 3,St. Senan's 10;
Crosshaven 0,Ennis 3;
Fermoy 12,Clanwilliam 38;
Kilfeacle 13,Cashel 8;

Section B:Clonmel 34,St. Mary's 0;
Douglas 16,Skibbereen 17;
Kanturk 15,Castleisland 8;
Youghal 31,Abbeyfeale 0;

Section C:Cobh Pirates 24,Old Christians 6;
Muskerry 18,Bandon 15;
Thurles 46,Newport 0;
Tralee 6,Richmond 9;

Division 3:Ballincollig 19,Waterford City 6;
Dungarvan 11,Newcastle West 9;
Kinsale 20,Galbally 24;
Mallow 59,Killarney 0;
Presentation 12,Carrick-on-Suir 30;

Munster Seconds League Division 1:
Shannon 22,Bruff 17;
Sunday's Well 14,U.L. Bohemian 16;

Division 2:Waterpark ,Nenagh Ormond ;

Gleeson League Section A:Garryowen ,U.L. Bohemian ;
Old Crescent ,Young Munster ;
Richmond ,St. Senan's ;
Thomond 17,Shannon 22;

Section B:Bruff ,Kilrush ;
Clonmel 12,Kilfeacle 15;
Ennis ,Cashel ;
Scariff ,Clanwilliam ;
Thurles v Newcastle West OFF

Junior 2 League South Section A:Killorglin 5,Bantry Bay 3;
Douglas 0,Cobh Pirates 7;
Ballincollig 13,Crosshaven 7;
Shandon 0,Muskerry 10;
Old Christians 17,Youghal 7;

Dennehy Cup Final:Cork Constitution 16,Highfield 8;

Junior 3 League South Section A:Clonakilty 20,Corca Dhuibhne 12;
Kinsale v U.C.C. OFF
Skibbereen v Bandon OFF

Section B:Midleton 46,Cork Transport 15;
Charleville 11,Mallow 15;

Under 20 South West Conference Division 1:Corinthians 8,Bruff 29;
Cork Constitution 3,U.L. Bohemian 3;
Galwegians 16,Shannon 38;
Highfield 22,Old Crescent 22;
U.C.C. 16,Garryowen 25;
Young Munster 0,Buccaneers 19;

Division 2:Ballincollig v Douglas OFF
Bandon 40,Old Christians 3;
Clonmel ,Richmond ;
Dolphin v Sunday's Well OFF
Muskerry ,Waterpark ;

Under 18 League South:Cork Constitution 0,Muskerry 13;
Highfield ,,Ballincollig 0;
Mallow v Cobh Pirates OFF
Old Christians 25,Dolphin 8;
Sunday's Well 22,Skibbereen 6;
Youghal 5,Clonakilty 32;

Under 18 Development League:Bandon v Fermoy Off
Mitchelstown 0,Kanturk 17;

Under 16 League South A:Cobh Pirates 10,Youghal 27;
Mitchelstown 9,Fermoy 12;
Muskerry v Kanturk OFF
Sunday's Well 19,Midleton 12;

Under 16 League South B:Clonakilty 41,Old Christians 0;
Highfield B 7,Bandon 24;
Cork Constitution 7,Kinsale 5;
Crosshaven 12,Dunmanway 0;
Mallow 15,Ballincollig 7;
Skibbereen 0,Dolphin 35;

Under 14 League South A:
Highfield v Fermoy OFF
Kanturk v Cork Constitution OFF
Mallow 33,C.B.C. 0;
Muskerry ,Cobh Pirates ;
Youghal 43,Douglas 7;

Under 14 League South B:Ballincollig v Bandon Off

Crosshaven 17,Kinsale 12;
Dunmanway v Old Christians Off
Skibbereen v Dolphin Off

North Munster Under 18 League:St. Senan's 12,Newcastle West 27;
U.L. Bohemian 12,St. Mary's 24;
Young Munster 17,Shannon 10;

North Munster Under 16 League:
Newcastle West 15,Ennis 13;
Richmond v Shannon Off
Young Munster v U.L. Bohemian Off
Scariff 15,Old Crescent 17;
Bruff v Garryowen Off

North Munster Under 15 League Play Off:
Shannon 14,Young Munster 13;

North Munster Under 14 League:
Garryowen 21,St. Senan's 3;
Bruff 7,Newcastle West 33;
Richmond 7,Shannon 31;
St. Mary's 5,Ennis 23;

  • Next Match
  • League Table

Team
Pld
W
D
L
Pts
1Leinster Rugby20151474
2Ulster Rugby20140665
3Glasgow Warriors19150464
4Munster Rugby19140563
5Ospreys19111756
6Scarlets1991945
Rabodirect PRO12 TV
© 2014 Content Copyright Munster Rugby, Statistical Data SFMS Ltd Privacy & Cookies delivered by Sotic powered by OpenText WSM