No ALT tag specified
Weekend Results 21st October
10 October 2006, 8:51 am
Another great weekend for Munster clubs in Division 1 of the AIL as gap begins to emerge in the First Division of the Junior League after three series of games
RESULTS
Heineken Cup:
Leicester 19,Munster 21;

AIB League Division 1:Blackrock College 24,Cork Constitution 25;
Clontarf 19,Lansdowne 10;
Garryowen 12,Ballymena 10;
Shannon 34,Buccaneers 6;
St. Mary's College 22,Galwegians 16;
Terenure College 23,Dungannon 12;
U.C.D. 3,U.L. Bohemian 39;

Division 2:Clonakilty 10,Bective Rangers 5;
D.L.S.P. 6,Old Crescent 12;
Dublin University 25,Barnhall 33;
Highfield 0,Greystones 14;
Malone 10,Co. Carlow 3;
Suttonians 13,U.C.C. 20;
Thomond 20,Midleton 6;
Young Munster 13,Old Belvedere 20;

Division 3:Ards 17,Ballynahinch 28;
Bruff 9,Banbridge 3;
City of Derry 11,Waterpark 18;
Connemara 12,Instonians 11;
Nenagh Ormond 11,Queens University 23;
Old Wesley 28,Corinthians 10;
Rainey Old Boys 16,Wanderers 15;
Sunday's Well 20,Portadown 12;

Heineken Munster Junior League Division 1:Clanwilliam 12,Clonmel 10;
Crosshaven 8,Kilfeacle 6;
Ennis 5,Cobh Pirates 17;
Richmond 3,Youghal 42;
Skibbereen 5,Kanturk 3;
St. Senan's 11,Cashel 28;

Division 2:Bandon 6,Abbeyfeale 3;
Douglas 7,Mallow 30;
Muskerry 40,St. Mary's 13;
Newport 5,Tralee 3;
Old Christians v Castleisland Off;

Division 3:Carrick-on-Suir v Presentation OFF;
Galbally 16,Kinsale 7;
Killarney 0,Fermoy 12;
Newcastle West 31,Dungarvan 3;
Waterford City v Charleville Off;

Munster Seconds League Division 1:Garryowen v Young Munster OFF;
Shannon v U.L. Bohemian OFF;
Thomond ,Cork Constitution ;

Division 2:Nenagh Ormond ,Highfield ;
Sunday's Well v Midleton OFF;
U.C.C. v Old Crescent OFF;

Gleeson League:Cashel 17,Kilfeacle 6;
Clanwilliam ,Ennis ;
Kilrush 15,Clonmel 5;
Newcastle West ,Bruff ;
Scariff ,Thurles ;
Shannon ,Thomond ;
St. Senan's ,Richmond ;
U.L. Bohemian ,Garryowen ;
Young Munster ,Old Crescent ;
Junior 2 League South Section A:Crosshaven 27,Douglas 0;
Muskerry v Youghal Off;

Section B:Castleisland v Bandon Off;
Dolphin 28,Old Christians 5;
U.C.C. v Highfield OFF;

Section C:Corca Dhuibhne 11,Bantry Bay 10;
Cork Transport v Dunmanway OFF;
Killorglin 28,Shandon 21;

Junior 3 League South Section B:Kanturk v Midleton OFF;

Tybroughney League:Carrick-on-Suir ,Waterpark ;
Waterford City ,Dungarvan ;

Under 20 South West Conference Division 1:Bruff v Sunday's Well OFF;
Buccaneers ,Galwegians ;
Corinthians 15,Shannon 33;
Garryowen ,Young Munster ;
Highfield 15,Cork Constitution 7;

Division 2 North:Clanwilliam ,Abbeyfeale ;
Clare County ,Newcastle West ;
Clonmel ,Thurles ;
Old Crescent ,Kilfeacle ;

Division 2 South:Ballincollig 5,Old Christians 5;
Bandon v Waterpark Off;
Clonakilty 20,Cobh Pirates 0;

South Munster Under 18 League Section A:Cork Constitution 0,Clonakilty 31;
Dolphin 17,Ballincollig 15;
Highfield 7,Mallow 7;
Muskerry 37,Skibbereen 7;
Sunday's Well v Cobh Pirates OFF;

Section B:Crosshaven Off Kinsal(absent)
Kanturk 12,Fermoy 14;
Mitchelstown Off Dunmanway (absent)
Youghal 61,Douglas 5;

South Munster Under 16 League Section A:Bantry ,Mallow ;
Crosshaven 17,Ballincollig 19;
Dolphin 27,Skibbereen 7;
Highfield v Dunmanway Off;
Kinsale 7,Clonakilty 43;
Old Christians 22,Bandon 3;

Section B:Cork Constitution v Cobh Pirates Off;
Douglas 27,Midleton 10;
Fermoy 10,Sunday's Well 5;
Kanturk v Mitchelstown ;
Youghal 30,Highfield B 10;

South Munster Under 14 League Section A:Clonakilty ,Skibbereen ;
Cork Constitution 7,Kinsale 58;
Crosshaven 5,CBC 47;
Highfield 45,Ballincollig 5;
Sunday's Well 7,Dunmanway 35;

Section B:Mallow v Dolphin OFF;
Midleton 0,Cobh Pirates 60;
Muskerry v Kanturk Off;
Old Christians 22,Fermoy 17;

North Munster Under 18 League:Bruff ,Young Munster ;
Scariff ,U.L. Bohemian ;
St Mary's ,Shannon ;
U.L. Bohemian ,Newcastle West ;

North Munster Under 15 League:Garryowen ,Ennis ;
Richmond ,St. Mary's ;
U.L. Bohemian ,Newcastle West ;

North Munster Under 13 League:Bruff ,Young Munster ;
Ennis ,St. Senan's ;
Garryowen ,Richmond ;
Newcastle West ,Thomond ;
Scariff ,U.L. Bohemian ;
St Mary's ,Shannon ;

Under 16 Friendly:Garryowen v Thomond

Under 14 Friendly:Ennis v Ard Scoil Ris

East Munster Under 18 League: Carrick-on-Suir v Cashel
Kilfeacle v Thurles
Nenagh Ormond v Waterpark
Waterford City v Fethard

East Munster Under 16 League: Kilfeacle v Clanwilliam
Nenagh Ormond v Waterpark
Thurles v Dungarvan
Waterford City v Clonmel

East Munster Under 14 League: Carrick-on-Suir v Cashel
Clonmel v Clanwilliam
Dungarvan v Fethard
Thurles v Kilfeacle



  • Next Match
  • League Table

Team
Pld
W
D
L
Pts
1Leinster Rugby20151474
2Munster Rugby20150568
3Ulster Rugby20140665
4Glasgow Warriors19150464
5Ospreys20121760
6Scarlets20911046
Rabodirect PRO12 TV
© 2014 Content Copyright Munster Rugby, Statistical Data SFMS Ltd Privacy & Cookies delivered by Sotic powered by OpenText WSM