No ALT tag specified
Fixtures week ending 21st October
10 October 2006, 10:06 am
Another weekend of AIB All Ireland League action as the Junior clubs take a break except for the rearrangement of games to avoid clashing with the All Ireland Junior Cup.
WEDNESDAY 25th OCTOBER
Schools Inter Provincial:
Munster U18 v Leinster U18,Musgrave Park,12.30;
Munster v Leinster U19,Musgrave Park,2.00;

Bowen Shield:C.B.C. v Glenstal Abbey,Lansdowne,2.30;
Rockwell v Crescent Comp.,Rockwell,2.30;
St. Munchin's v Villiers,Corbally,2.30;

Schools Senior Development League:Glenstal v Midleton College,Glenstal,3.00;

Schools Junior Development League:Glenstal v Midleton College,Glenstal,3.00;

Under 14 League:C.B.C. v Glenstal Abbey,Lansdowne,2.30;
Rockwell v Crescent Comp.,Rockwell,2.30;
St. Munchin's v Ard Scoil Ris,Corbally,2.30;

Colleges League Division 1:C.I.T. v Athlone,C.I.T.

Division 2:C.I.T. v Garda College,C.I.T.

FRIDAY 27th OCTOBER
O'Neill Cup Final:
Old Christians v Skibbereen,Temple Hill,6.30;

Schools Senior Friendly:Methodist v Rockwell,Belfast,11.30;

Under 18 Section B:Fermoy v Crosshaven,Fermoy,7.00;

SATURDAY 28th OCTOBER
Heineken Cup:
Munster v Bourgoin,Thomond Park,5.30;

AIB League Division 1:Ballymena v Buccaneers,Eaton Park,2.30;
Belfast Harlequins v Terenure College,Deramore Park,2.30;
Dungannon v Cork Constitution,Stevenson Park,2.30;
Galwegians v Shannon,Crowley Park,2.30;
St. Mary's College v Garryowen,Templeville Road,2.30;
U.C.D. v Lansdowne,Belfield,2.30;

Division 2:Bective Rangers v D.L.S.P.,Donnybrook,2.30;
Clonakilty v Suttonians,Shannon Vale,2.30;
Co. Carlow v Old Belvedere,Oak Park, 2.30;
Greystones v Barnhall,Dr. Hickey Park,2.30;
Midleton v Malone,Towns Park,2.30;
U.C.C. v Highfield,Mardyke,2.30;

Division 3:Ballynahinch v Rainey Old Boys,Ballymacarn Park,2.30;
Banbridge v Connemara,Rifle Park,2.30;
Corinthians v Sunday's Well,Corinthian Park,2.30;
Instonians v City of Derry,Shaws Bridge,2.30;
Portadown v Bruff,Chambers Park,2.30;
Queens University v Ards,Dub Lane,2.30;
Wanderers v Old Wesley,Lansdowne Road,2.30;
Waterpark v Nenagh Ormond,Ballinakill,2.30;

Gleeson League:Richmond v U.L. Bohemian,Richmond Park,1.00;

Under 20 South West Conference Division 1:Corinthians v U.C.C.,Corinthian Park,2.30;
Galwegians v Garryowen,Crowley Park,2.30;
Highfield v Shannon,Woodleigh Park,1.15;
U.L. Bohemian v Buccaneers,Annacotty,2.30;
Young Munster v Bruff,Clifford Park,2.30;

Division 2 North:Abbeyfeale v Nenagh Ormond,Abbeyfeale,2.30;
Kilfeacle v Clare County,ilfeacle,2.30;
Newcastle West v Thomond,Newcastle West,2.30;
Richmond v Clonmel,Richmond Park,2.30;
Thurles v Clanwilliam,Thurles,2.30;

Division 2 South:Castleisland v Bandon,Castleisland,2.30;
Old Christians v Midleton,Rathcooney,12.00;
Waterpark v Muskerry,Ballinakill,2.30;

Junior Friendly:Kilfeacle v Ballincollig,Kilfeacle,1.00;

Junior 1 Friendly:Shannon v Nenagh Ormond,Coonagh,2.30;

Under 18 Section A:Ballincollig v Muskerry,Tanner Park,12.00;
Clonakilty v Dolphin,Shannon Vale,11.30;
Cobh Pirates v Cork Constitution,Cobh,12.00;
Mallow v Sunday's Well,Mallow,12.00;
Old Christians v Highfield,Rathcooney,11.00;

Section B:Douglas v Bandon,Moneygourney,11.30;
Kanturk v Mitchelstown,Kanturk,11.30;

Under 16 Section A:Ballincollig v Kinsale,Tanner Park,11.00;
Bandon v Dolphin,Bandon,11.30;
Mallow v Old Christians,Mallow,11.00;
Skibbereen v Crosshaven,Skibbereen,11.30;

Section B:Cobh Pirates v Muskerry,Cobh,11.30;
Highfield B v Fermoy,Woodleigh Park,11.00;
Midleton v Cork Constitution,Towns Park,
Mitchelstown v Youghal,Mitchelstown,11.30;
Sunday's Well v Douglas,Cois Laoi,10.30;

East Munster Under 14 League:Waterpark v Nenagh Ormond,Ballinakill,12.30;

SUNDAY 29th OCTOBER
AIB League Division 1:
Dolphin v Blackrock College,Musgrave Park,2.30;
U.L. Bohemian v Clontarf,Annacotty,2.30;

Division 2:Old Crescent v Dublin University,Rosbrien,2.30;
Young Munster v Thomond,Clifford Park,2.30;

Heineken Munster Junior League Division 1:Cashel v Youghal,Cashel,3.00;
Cobh Pirates v Clonmel,Cobh,3.00;
Crosshaven v Richmond,Crosshaven,3.00;

Division 3:Dungarvan v Carrick-on-Suir,Dungarvan,3.00;
Waterford City v Charleville,Waterford,3.00;

Munster Seconds League Division 2:Highfield v Sunday's Well,Woodleigh Park,2.30;
Midleton v Nenagh Ormond,Towns Park,3.00;
Waterpark v U.C.C.,Ballinakill,3.00;

Mansergh Cup Final:Clanwilliam v Newport,Clanwilliam Park,2.30;

O'Sullivan Cup Semi Final:Bandon v Douglas,Bandon,12.00;

Junior 2 League:Cork Transport v Dunmanway,TBA,12.00;

Junior 3 League South Section A:Ballincollig v Clonakilty,Tanner Park,1.30;
Kinsale v Bandon,Kinsale,2.30;
Skibbereen v U.C.C.,Skibbereen,3.00;

Section B:Cork Constitution v Sunday's Well,Temple Hill,12.00;
Kanturk v Fermoy,Kanturk,2.30;

Junior Friendly:Bruff v Young Munster,Bruff,2.30;
Shannon v St. Mary's,Coonagh,2.30;

Junior 2 Friendly:Presentation v Young Munster,Rathuard,2.30;

East Munster Under 18 League:Clonmel v Clanwilliam,Clonmel,11.00;

East Munster Under 16 League:Clonmel v Nenagh Ormond,Clonmel,11.30;

East Munster Under 16 Development League:Cashel v Carrick-on-Suir,Cashel,
Fethard v Waterpark,Fethard,'11.00;
Galbally v Nenagh Ormond,Galbally,11.30;

North Munster Under 13 League:Newcastle West v Young Munster,Newcastle West,12.00;
Old Crescent v St. Mary's,Rosbrien,11.30;
Richmond v Ennis,Garryowen Green,11.30;
Scariff v St. Senan's,Scariff,11.30;
Shannon v Garryowen,Coonagh,11.30;
U.L. Bohemian v Bruff,Annacotty,11.30;

Under 19 Friendly:U.L. Bohemian v Castletroy College,Annacotty,4.00;

Under 15 Friendly:Thomond v Richmond,Woodview,11.30;

Under 14 Friendly:
U.L. Bohemian v Kanturk,Annacotty,11.30;

IWFU - Division 2:
Clonmel v Nenagh Ormond,Clonmel,1.30;
Waterpark v Youghal,Ballinakill,12.30;

MONDAY 30th OCTOBER
Dennehy Cup Final:
Cork Constitution v Midleton,Woodleigh Park,2.30;

WEDNESDAY 1st NOVEMBER
Colleges Women
:CIT v WIT,CIT,2.00;

  • Next Match
  • League Table

Team
Pld
W
D
L
Pts
1Leinster Rugby20151474
2Munster Rugby20150568
3Ulster Rugby20140665
4Glasgow Warriors19150464
5Ospreys20121760
6Scarlets20911046
Rabodirect PRO12 TV
© 2014 Content Copyright Munster Rugby, Statistical Data SFMS Ltd Privacy & Cookies delivered by Sotic powered by OpenText WSM