No ALT tag specified
Coming Week's Fixtures
2 February 2006, 11:38 am
Plenty of Cup action in both All Ireland and Munster competitions
WEDNESDAY 22nd FEBRUARY
Avonmore Schools Junior Cup:
P.B.C. v Ard Scoil Ris,Musgrave Park,3.00;
Rockwell v Crescent Comp.,Clonmel,3.00;

O'Brien Cup:St. Mary's Newport v Cahir,Newport,1.00;

O'Driscoll Cup: Bandon Grammar v Hamilton High School,Bandon,Grammar,3.00;

THURSDAY 23rd FEBRUARY
Avonmore Schools Junior Cup:
St. Munchin's v C.B.C.,Clifford Park,3.00;
Castletroy v Glenstal Abbey,Dooradoyle,3.00;

FRIDAY 24th FEBRUARY
Senior Schools Development League Final:
Midleton College v Newtown School,Youghal,3.00;

SATURDAY 25th FEBRUARY
All Ireland Cup Semi Finals:
Buccaneers v Cork Constitution,Dubarry Park,3.30;
Garryowen v St. Mary's College,Dooradoyle,2.30;

All Ireland Junior Cup Semi Finals:Rainey Old Boys v Seapoint,Hatrick Park,2.30;
Youghal v City of Armagh,Youghal,2.30;

Munster Senior Club League:Nenagh Ormond v U.L. Bohemian,Nenagh,3.00;
Sunday's Well v Waterpark,Musgrave Park,2.30;

Senior Friendly:Highfield v Bruff,Woodleigh Park,12.00;

Heineken Munster Junior Cup:Highfield v Old Christians,Woodleigh Park,2.30;
Skibbereen v Clonakilty,Skibbereen,2.30;

Munster Junior Plate:Newport v St. Mary's,Newport,3.00;

Liam Fitzgerald Cup:St. Senan's v Clonmel,Slattery Park,3.00;

Group B:Douglas v Crosshaven,Moneygourney,3.00;

Relegation Series:Charleville v Abbeyfeale,Charleville,4.00;
Fermoy v Bandon,Fermoy,3.00;

Division 3 League Play Off:Ballincollig v Mallow,Tanner Park,1.00;

Webb Cup:Thomond v Cashel,Fitzgerald Park,2.30;

Evans League:Waterpark v Scariff,Ballinakill,3.00;

Under 20 South West Conference Division 2:Waterpark v Sunday's Well,Balliankill,2.30;

Under 19 Friendly:U.L. Bohemian v London Irish,Annacotty,12.00;

Munster Under 18 League Semi-Final:Tralee v Waterpark,Tralee,2.30;

Munster Under 16 League Semi-Final:Clonakilty v Waterpark,Shannon Vale,2.30;

Under 14 League South Play Off:Bandon v Kinsale,Bandon,11.30;

Schools Under 16 Friendly:C.B.C. v Belvedere College,Lansdowne,11.00;
C.B.C. B v Belvedere College B Lansdowne,11.00;

East Munster Under 14 League Semi-Finals:Cashel v Kilfeacle,Cashel,11.00;
Nenagh Ormond v Waterpark,Nenagh,11.00;

East Munster Under 13 League:Thurles v Kilfeacle,Thurles,11.30;

North Munster Under 14 League:Newcastle West v Old Crescent,Newcastle West,3.00;

SUNDAY 26th FEBRUARY
International:Ireland
v Wales,Lansdowne Road,3.00;

Heineken Munster Junior Cup:Richmond v U.L. Bohemian,Richmond Park,1.00;

Junior Two Cup South:Bantry Bay v Douglas,Bantry,12.00;
Bandon v Dolphin,Bandon,12.00;

Under 20 South West Conference Division 2:Old Christians v Midleton,Rathcooney,12.00;

Junior 3 Friendly:Midleton v Kanturk,Midleton,1.00;
Skibbereen v Clonakilty Skibbereen,12.00;

North Munster Under 14 League:Thomond v Shannon,Fitzgerald Park,11.30;

IWFU - Division 1 Cup Final:Highfield v Blackrock,Woodleigh Park,1.00;

Division 1 League:Clanwilliam v U.L. Bohemian,Clanwilliam Park,12.30;
Nenagh Ormond v Ballincollig,Nenagh,2.00;

Division 3 League:Dungarvan v Youghal,Dungarvan,12.00;

MONDAY 27th FEBRUARY
Limerick Under 14 City Shield:
St. Nessan's v Ard Scoil Ris,L.I.T.2.30;

WEDNESDAY 1st MARCH
Avonmore Schools Senior Cup Semi Final:
St. Munchins v Crescent Comp,Thomond Park,3.00;

ICRU:CIT v W.I.T.,CIT,2.30;

  • Next Match
  • League Table

Team
Pld
W
D
L
Pts
1Leinster Rugby20151474
2Munster Rugby20150568
3Ulster Rugby20140665
4Glasgow Warriors19150464
5Ospreys20121760
6Scarlets20911046
Rabodirect PRO12 TV
© 2014 Content Copyright Munster Rugby, Statistical Data SFMS Ltd Privacy & Cookies delivered by Sotic powered by OpenText WSM