No ALT tag specified
Weekend Results
9 September 2006, 12:10 pm
Two First Division sides make their exit from Senior Cup as four Cork sides qualify for Junior Clubs Cup semi-finals and All Ireland Junior Cup
RESULTS
Under 20 Inter Provincial Play Offs:
Connacht 13,Munster 16;

Under 19 Inter Provincial:Leinster 14,Munster 9;

Under 18 Inter Provincial:Munster ,Leinster ;

ODM Munster Senior Cup First Round:Dolphin 0,Highfield 30;
Garryowen v Youghal OFF;
Midleton 13,Clonakilty 18;
Old Crescent 31,U.C.C. 30;
Thomond 26,Sunday's Well 6;
U.L. Bohemian 22,Cork Constitution 30;
Waterpark 10,Shannon 59;


Senior Friendly:Bruff ,Young Munster ;

Heineken Munster Junior Clubs Challenge Cup Quarter Finals:Cobh Pirates 9,Bandon 3;
Crosshaven 27,Kilfeacle 6;
Kinsale 33,Youghal 34;
Thurles 15,Mallow 18;

Transfield Cup Semi Finals:St. Senan's ,St. Mary's ;
U.L. Bohemian ,Thomond ;

Mansergh Cup:Cashel 14,Clonmel 10;

O'Neill Cup:Old Christians 29,Fermoy 0;
Charleville 8,Kanturk 12;
Douglas 17,Ballincollig 22;
Muskerry 5,Skibbereen 24;

Gleeson League:Garryowen ,Thomond ;
Richmond ,Old Crescent ;
U.L. Bohemian ,St. Senan's ;
Young Munster ,Shannon ;
Cashel 30,Scariff 6;
Clonmel 7,Bruff 19;
Kilfeacle ,Ennis ;
Kilrush ,Thurles ;
Newcastle West ,Clanwilliam ;

Dennehy Cup Quarter Finals:Clonakilty 31,Shandon 15;
Cobh Pirates 17,Cork Constitution 25;
Dolphin 34,Old Christians 5;
Sunday's Well 8,Midleton 13;

O'Sullivan Cup:Ballincollig v Carrigaline Off;
Douglas v Youghal Off;
Muskerry 6,Highfield 22;

North Munster Under 20 League:Section A:Garryowen ,U.L. Bohemian ;
Old Crescent ,Richmond ;

Section B:Shannon ,Bruff ;
Young Munster ,Thomond ;

South Munster Under 20 League Section A:Cork Constitution v Midleton Off;
Sunday's Well v Cobh Pirates Off;

Section B:Ballincollig v Clonakilty Off;

Junior Friendly:Dolphin 15,Sunday's Well 12;
Bruff ,Castleisland ;
Clanwilliam ,Nenagh Ormond ;
Dungarvan ,Dungarvan XV ;
Garryowen ,Tralee ;
Newcastle West 34,Abbeyfeale 19;
Old Crescent ,Shannon ;
Young Munster ,Richmond ;

Junior 2 Friendly:Bandon ,Cork Transport ;

Schools Senior Friendly:C.B.C. ,P.B.C. ;
C.B.C. B ,P.B.C. B ;

Under 13 League North:Garryowen ,Bruff ;
Scariff ,Newcastle West ;
Shannon ,Richmond ;
St. Senan's ,St. Mary's ;
Thomond ,Ennis ;
U.L. Bohemian ,Old Crescent ;

Under 18 Friendly:Newcastle West v Shannon,
U.L. Bohemian v Garryowen,

Under 16 Friendly:Corinthians v Young Munster,
Garryowen v Galwegians,
Newcastle West v Tralee,
Old Crescent v Thomond,
Shannon v Bruff,

Under 14 Friendly:Bruff v Shannon,
Galwegians v U.L. Bohemian,

  • Next Match
  • League Table

Team
Pld
W
D
L
Pts
1Leinster Rugby19141469
2Ulster Rugby19140565
3Munster Rugby19140563
4Glasgow Warriors18140460
5Ospreys19111756
6Scarlets1991945
Rabodirect PRO12 TV
© 2014 Content Copyright Munster Rugby, Statistical Data SFMS Ltd Privacy & Cookies delivered by Sotic powered by OpenText WSM