No ALT tag specified
Weekend Fixtures
9 September 2006, 12:14 pm
Places up for grabs in All Ireland Senior Cup as four Cork sides battle it out for a place in the Heineken Munster Junior Clubs Challenge Cup
WEDNESDAY 27th SEPTEMBER
Bowen Shield:
Crescent Comp. v Glenstal Abbey,Dooradoyle,2.30;
C.B.C. v Rockwell,Lansdowne,2.30;
Villiers v P.B.C.,Coonagh,2.30;

Under 14 League:Ard Scoil Ris v P.B.C.,Ard Scoil Ris,2.30;
Crescent Comp. v Glenstal Abbey,Dooradoyle,2.30;
C.B.C. v Rockwell,Lansdowne,2.30;

Under 15 League North:Old Crescent v Richmond,Rosbrien,6.30;
St. Mary's v Young Munster,Corbally,6.30;
Thomond v UL Bohemian,Woodview,6.30;

THURSDAY 28th SEPTEMBER
Bowen Shield:
Castletroy College v St. Munchin's,Annacotty,2.30;

Under 14 League:Castletroy College v St. Munchin's,Annacotty,2.30;

SATURDAY 30th SEPTEMBER
Magners League:
Munster v Ulster,Musgrave Park,7.30;

ODM Munster Senior Cup Second Round:Bruff v Nenagh Ormond,Bruff,2.30;
Clonakilty v Old Crescent,Shannon Vale,2.30;
Cork Constitution v Highfield,Temple Hill,2.30;
Shannon v Young Munster,Thomond Park,2.30;
Thomond v Garryowen,Fitzgerald Park,2.30;

Senior Friendly:U.C.C. v U.L. Bohemian,Mardyke,2.30;

Gleeson League: Old Crescent v Garryowen,Rosbrien,1.00;
St. Senan's v Shannon,Slattery Park,2.30;
U.L. Bohemian v Thomond,Annacotty,3.00;
Young Munster v Richmond,Derryknockane.2.30;

North Munster Under 20 League Section A:U.L. Bohemian v Old Crescent,Annacotty,1.00;

Section B:Bruff v Young Munster,Bruff,2.30;
Thomond v Shannon,Fitzgerald Park,4.30;

South Munster Under 20 League Section A:Midleton v Cobh Pirates,Towns Park,3.00;
Sunday's Well v Cork Constitution,Temple Hill,4.30;

Section B:Clonakilty v Highfield,Shannon Vale,3.00;

Junior Friendly:Douglas v Edenderry,Moneygourney,5.00;
Newcastle West v Parkmore,Newcastle West,3.00;

Schools Senior Friendly:St. Munchin' v Ard Scoil Ris,Corbally,11.30;

Schools Junior Friendly:Ard Scoil Ris v St. Munchins,Ard Scoil Ris,10.45;
P.B.C. v St. Mary's College,Wilton,11.15;
P.B.C. B v St. Mary's College B,Wilton, 11.15;

Under 13 Friendly:P.B.C. v Castletroy College,Wilton,10.00;
P.B.C. B v Castletroy College B,Wilton,10.00;

Under 14 Friendly:Ballincollig v Old Christians,Tanner Park,11.00;

SUNDAY 1st OCTOBER
Senior Friendly:
Waterpark v Sunday's Well,Balliankill,2.30;

Heineken Munster Junior Clubs Challenge Cup Semi Finals:Cobh Pirates v Youghal,Towns Park,2.30;
Crosshaven v Mallow,Musgrave Park,2.30;

Transfield Cup Semi Final:Young Munster v St. Senan's,Clifford Park,2.30;

Mansergh Cup:Cashel v Newport,Cashel,2.30;
Clanwilliam v Thurles,Clanwilliam Park,2.30;

Garryowen Cup:Kilfeacle v Galbally,Kilfeacle,2.30;
Nenagh Ormond v Clonmel,Nenagh,2.30;

O'Neill Cup Semi Finals:
Ballincollig v Skibbereen,Tanner Park,2.30;
Old Christians v Kanturk,Rathcooney,2.30;

Gleeson League:Bruff v Kilfeacle,Bruff,2.30;
Clanwilliam v Clonmel,Clanwilliam Park,2.30;
Ennis v Kilrush,Ennis,2.30;
Scariff v Newcastle West,Scariff,3.00;
Thurles v Cashel,Thurles,3.00;

Dennehy Cup Semi Finals:Midleton v Dolphin,Towns Park,12.00;
Clonakilty v Cork Constitution,Shannon Vale,12.30;

O'Sullivan Cup:Bandon v Shandon,Bandon,2.30;
Highfield v Ballincollig,Woodleigh Park,12.00;

Junior Friendly:Dungarvan v New Ross,Dungarvan,3.00;
Fermoy v Galablly,Fermoy,3.00;
Highfield v Dolphin,Towns Park,3.00;
Richmond v St. Mary's,Richmond,2.30;
Waterford City v Gorey,Waterford,3.00;

Junior 2 Friendly:Douglas v Cork Transport,Moneygourney,12.00;
Dungarvan v New Ross,Dungarvan,1.30;
U.C.C. v Crosshaven,Curaheen Road,12.00;

Junior 3 Friendly:Old Christians v Kinsale,Rathcooney,2.30;

Under 15 League North:Ennis v St. Mary's,Ennis,4.30;

Under 13 League North:Ennis v Garryowen,Ennis,11.30;
Newcastle West v Richmond,Newcastle West,12.00;
Old Crescent v Scariff,Rosbrien,11.30;
St. Senan's v Thomond,Slattery Park,11.30;
UL Bohemian v Shannon,Annacotty,11.30;
Young Munster v St. Mary's,Derryknockane,11.30;

IWRFU - Division 1:Ballincollig v Highfield,Tanner Park,12.00;

Division 2:Youghal v Dungarvan,Youghal,12.00;

WEDNESDAY 4th OCTOBER
Schools Interprovincial:
Munster v Leinster,Musgrave Park,2.00;

Bowen Shield:Crescent Comp. v St. Munchin's,Dooradoyle,
Glenstal Abbey v Castletroy College,Glenstal,
P.B.C. v C.B.C. Wilton,2.30;
Villiers v Rockwell,Coonagh,

Under 14 League:Ard Scoil Ris v Rockwell,Ard Scoil Ris,2.30;
Crescent Comp. v St. Munchin's Dooradoyle,
Glenstal Abbey v Castletroy College,Glenstal,
P.B.C. v C.B.C.,Wilton,2.30;
  • Next Match
  • League Table

Team
Pld
W
D
L
Pts
1Leinster Rugby20151474
2Ulster Rugby20140665
3Glasgow Warriors19150464
4Munster Rugby19140563
5Ospreys19111756
6Scarlets1991945
Rabodirect PRO12 TV
© 2014 Content Copyright Munster Rugby, Statistical Data SFMS Ltd Privacy & Cookies delivered by Sotic powered by OpenText WSM