No ALT tag specified
This Week's Results
1 January 2006, 8:49 am
Several cames postponed for a variety of reasons
Celtic League:Munster 10,Newport G.D. 8;

Youth Interprovincial Final:Leinster 16,Munster 10;

AIB League Division 1:
Belfast Harlequins 21,Ballymena 20;
Co. Carlow 9,Cork Constitution 20;
Dublin University 8,Lansdowne 33;
Galwegians 11,U.L. Bohemian 13;
Garryowen 10,Clontarf 18;
Shannon 13,Blackrock College 8;
St. Mary's College 31,Dungannon 10;
U.C.D. 23,Buccaneers 20;

Division 2:Bective Rangers 14,Old Crescent 16;
D.L.S.P. 33,Malone 17;
Dolphin 24,Terenure College 294;
Highfield 30,Old Belvedere 24;
Thomond 23,Ballynahinch 10;
U.C.C. 34,Midleton 19;
Waterpark 9,Barnhall 27;
Young Munster 33,Greystones 18;

Division 3:
Ards 27,City of Derry 27;
Clonakilty 11,Bruff 13;
Corinthians 33,Instonians 18;
Nenagh Ormond 5,Suttonians 20;
Portadown 23,Banbridge 28;
Queens University 6,Sunday's Well 8;
Skerries 15,Old Wesley 21;
Wanderers 23,Connemara 11;

Liam Fitzgerald Cup- Group A:Richmond 20,Castleisland 15;
Muskerry 6,Cashel 19;

Group B:Tralee 10,Ennis 20;

Division 3:Galbally 8,Ballincollig 9;
Mallow 17,Kinsale 6;

O'Sullivan Cup:Dungarvan 6,Waterford City 57;

Senior Seconds League North - Section A:Garryowen v Bruff Off
Thomond 21,Young Munster 3;

Section B:Nenagh Ormond v Shannon Off
U.L. Bohemian v Old Crescent OFF

Junior League South Section A:Clonakilty 0,Cork Constitution 34;
U.C.C. 20,Highfield 18;

Section B:Waterpark 18,Midleton 18;

Gleeson League Play Off:Shannon v Garryowen Off

McInerney Cup:Thomond 18,U.L. Bohemian 12;
Young Munster 7,Bruff 47;

Kelly Cup:Bantry Bay 12,Bandon 5;
Ballincollig 18,Cobh Pirates 19;
Shandon 20,Youghal 22;

Junior 2 Conference - Group A:Douglas 31,U.C.C. 5;

Group B;Highfield v Crosshaven Off
Muskerry v Dunmanway OFF

Junior 3 League - Group A:Corca Dhuibhne 15,Fermoy 20;
Clonakilty 11,Mallow 15;
Charleville 20,Carrigaline 15;

Junior 3 League - Group B:Cork Transport 7,Skibbereen 12;
Midleton 17,Kinsale 26;

Gleeson Cup:Thurles v Kilfeacle OFF
Junior Friendly:Clonmel ,Youghal ;
Thurles v Kilfeacle OFF

Under 20 South West Conference Division 1:Buccaneers 6,Shannon 22;
Cork Constitution 12,Garryowen 18;
Galwegians 0,Bruff 27;
Highfield 25,Corinthians 13;
Old Crescent 24,U.L. Bohemian 45;
U.C.C. 60,Young Munster 10;

Division 2:Abbeyfeale ,Newcastle West ;
Clonmel ,Ennis ;
Kilfeacle 5,Thomond 29;
Nenagh Ormond ,Richmond ;

Section B:Douglas 24,Muskerry 17;
Midleton 30,Dolphin 14;
Sunday's Well 44,Old Christians 0;

Under 20 B Cup:Bandon 39,Waterpark 0;

Under 18 League South:Ballincollig 29,Skibbereen 5;
Clonakilty 20,Muskerry 5;
Cobh Pirates 20,Dolphin 16;
Mallow 10,Cork Constitution 10;
Old Christians 12,Highfield 36;

Under 18 Development League:Mitchelstown 3,Midleton 31;

Under 16 League Play Off:Youghal 11,Highfield 15;

Under 16 League:Ballincollig 14,Dolphin 0;

Under 14 League:Old Christians 0,Sunday's Well 46;
Highfield 22,Douglas 14;

East Munster Under 18 League:Clonmel ,Clanwilliam ;
Kilfeacle ,Waterpark ;,

East Munster Under 16 League:Clonmel ,Clanwilliam ;
Waterpark ,Nenagh Ormond,

East Munster Under 16 Development League:Galbally ,Fethard ;
Dungarvan ,Waterford City ;
Waterpark ,Carrick-on-Suir ;

East Munster Under 14 League:Carrick-on-Suir ,Kilfeacle ;
Cashel ,Thurles ;
Clonmel ,Waterford City ;
Galbally ,Fethard ;
Nenagh Ormond ,Clanwilliam;
Roscrea ,Waterpark

East Munster Under 13 League:Cashel ,Clanwilliam ;
Kilfeacle ,Thurles ;
Nenagh Ormond ,Clanwilliam ;

North Munster Under 16 League:Bruff v St. Senan's OFF
Old Crescent v Garryowen OFF
Shannon 10,Newcastle West 7;
St. Mary's 30,Scariff 3;
U.L. Bohemian v Ennis Off
Young Munster v Richmond Off

North Munster Under 14 League:Bruff 28,Kilrush 5;
Old Crescent v Garryowen OFF
St. Senan's 3,Newcastle West 10;
St. Mary's v Thomond OFF
Young Munster 21,Ennis 27;

North Munster Under 13 League:U.L. Bohemian Lions v Old Crescent OFF
Shannon 28,Ennis 10;

West Munster Under 18 League Semi-Final:Castleisland 23,Corca Dhuibhne 8;

West Munster Under 16 League Semi-Finals:Tralee 15,Corca Dhuibhne 5;
Killarney 16,Abbeyfeale 3;

West Munster Under 14 League Semi-Final:Castleisland 44,Corca Dhuibhne 10;

  • Next Match
  • League Table

Team
Pld
W
D
L
Pts
1Leinster Rugby20151474
2Munster Rugby20150568
3Ulster Rugby20140665
4Glasgow Warriors19150464
5Ospreys19111756
6Scarlets1991945
Rabodirect PRO12 TV
© 2014 Content Copyright Munster Rugby, Statistical Data SFMS Ltd Privacy & Cookies delivered by Sotic powered by OpenText WSM