No ALT tag specified
This Week's Fixtures
3 March 2006, 8:20 pm
There is a very limited program this weekend due to the Heineken European Cup tie in Dublin
FRIDAY 31st MARCH
AIB League Division 2:
U.C.C. v Young Munster,Mardyke,7.00;

Junior Two Cup South:Cork Constitution v Youghal,Temple Hill, 8.00;

Junior Three Cup:Mallow v Fermoy,Fermoy,8.00;

Evans League:Cashel v Newport,Cashel,6.00;

SATURDAY 1st APRIL
Heineken Cup Quarter Final:
Munster v Perpignan,Lansdowne Road,5.30;

Under 16 A Cup Semi-Final:Youghal v Muskerry,Youghal,11.00;

SUNDAY 2nd APRIL
AIB League Division 1:
Dublin University v Co. Carlow,College Park,2.30;

Munster Junior Plate:St. Mary's v Kilfeacle,Corbally,3.00;
Abbeyfeale v Thurles,Abbeyfeale,3.00;

Junior League South Quarter-Finals:Cork Constitution v Dolphin,Temple Hill,2.30;
Midleton v Highfield,Towns Park,2.30;
U.C.C. v Waterpark,Curaheen Road,2.30;

Cork County Cup:Clonakilty v Charleville,Shannon Vale,2.30;
Douglas v Skibbereen,Moneygourney,3.30;
Kanturk v Fermoy,Kanturk,3.00;
Kinsale v Youghal,Kinsale,2.30;

McInerney Cup Semi-Final:Bruff v Garryowen,Bruff,5.00;

Junior Three Cup:Kinsale v Cork Transport,Kinsale,12.30;

McCarthy Cup:Kanturk v Bandon,Kanturk,1.00;

Under 20 Cup South Western Conference Division 2 Final:Thomond ,Sunday's Well,Thomond Park,5.00;

Under 18 Cup South Semi-Final:Highfield v Cobh Pirates,Woodleigh Park,11.30;

East Munster Under 18 Cup Semi-Final:
Nenagh Ormond v Waterford City,Nenagh,11.30;

Under 18 Cup:Clonmel v Thurles,Clonmel,11.00;

East Munster Under 16 Cup:Waterpark v Clonmel,Ballinakill,12.30;
Dungarvan v Clonmel,Dungarvan,11.00;

East Munster Under 16 Plate:Clanwilliam v Thurles,Clanwilliam Park,11.00;

East Munster Under 14 Cup Semi-Finals:Kilfeacle v Thurles,Kilfeacle,11.00;
Waterpark v Cashel,Ballinakill, 11.30;

East Munster Under 14 Plate:Galbally v Fethard,Galbally,11.00;
Nenagh Ormond v Clanwilliam,Nenagh,11.30;

East Munster Under 13 Cup:Thurles v Cashel,Thurles,11.00;

North Munster Under 16 Cup First Round:Ennis v Young Munster,Ennis,12.00;

Quarter-Final:Newcastle West v U.L. Bohemian,Newcastle West,3.30;

North Munster Under 15 Cup Quarter-Final:Newcastle West v Richmond,Newcastle West,12.00;

North Munster Under 14 Cup First Round:Ennis v Kilrush,Ennis,3.00;

North Munster Under 14 Cup Quarter-Final:Newcastle West v U.L. Bohemian,Newcastle West,3.30;

North Munster Under 13 Cup First Round:Garryowen v Shannon,Dooradoyle,6.00;

IWRFU Division 1:Highfield v Clanwilliam,Woodleigh Park,2.00;
U.L. Bohemian v Boyne,Annacotty,2.30;

MONDAY 3rd APRIL
Under 16 A Cup Semi-Final:
Highfield v Old Christians,Woodleigh Park,6.45;

North Munster Under 14 Cup First Round:Richmond v Shannon,Garryowen Green,6.15;
St. Mary's v Thomond,Corbally,6.15;

TUESDAY 4th APRIL
Cork County Cup:
Crosshaven v Cobh Pirates,Crosshaven,6.15;

WEDNESDAY 5th APRIL
Cork County Cup:
Old Christians v Ballincollig,Rathcooney,6.15;

Junior Two Cup South:Muskerry v Bantry Bay,Muskerry,6.30;

Junior Four Cup:Douglas v Sunday's Well,Moneygourney,6.30;

O'Brien Cup Final:St. Caoimins v Abbey/Carrigaline,Thomond Park,3.00;

Under 17 Friendly:P.B.C. v Sinclair H.S.,Wilton,2.30;

Under 16 Friendly:P.B.C. v Sinclair H.S.,Wilton,2.30;

East Munster Under 16 Cup:Waterpark v Dungarvan/Clonmel,Ballinakill,
East Munster Under 16 Plate:Dungarvan/Clonmel v Carrick-on-Suir,

THURSDAY 6th APRIL
Senior Friendly:
Highfield v Sunday's Well,Musgrave Park,6.00;

  • Next Match
  • League Table

Team
Pld
W
D
L
Pts
1Leinster Rugby20151474
2Munster Rugby20150568
3Ulster Rugby20140665
4Glasgow Warriors19150464
5Ospreys20121760
6Scarlets20911046
Rabodirect PRO12 TV
© 2014 Content Copyright Munster Rugby, Statistical Data SFMS Ltd Privacy & Cookies delivered by Sotic powered by OpenText WSM