No ALT tag specified
Weekend Fixtures
3 March 2006, 8:01 am
Several Competitions conclude this weekend as Cobh and Youghal meet in Junior League Final at Musgrave Park on Sunday
FRIDAY 17th MARCH
Avonmore Schools Senior Cup Final:
St. Munchin's v P.B.C.,Thomond Park,3.00;

Under 20 Play Off Division 2:Connemara v Bandon,Monastery Field,3.30;

Under 18 Development Cup Semi-Final:Fermoy v Skibbereen,Fermoy,12.00;

Under 16 Cup:Dolphin v Muskerry,Musgrave Park,11.30;

SATURDAY 18th MARCH
Munster Senior League:
Old Crescent v Bruff,Rosbrien,1.00;

Senior Friendly:Cork Constitution v Midleton,Temple Hill,1.00;
Shannon v Young Munster,Coonagh,1.00;

Webb Cup:
Bruff v Old Crescent Bruff,3.00;
Cashel v Young Munster,Cashel,2.00;
Clonmel v U.L. Bohemian,Clonmel,3.00;
Richmond v Shannon,Richmond Park,2.00;

Under 20 Play Offs:Garryowen v Bruff,Dooradoyle,2.30;
U.C.C. v U.L. Bohemian,Mardyke,2.30;

Division 2:Sunday's Well v Midleton,Musgrave Park,2.30;

Junior 2 Friendly:Young Munster v Bristol,Clifford Park,2.00;

Under 16 Cup:Highfield v Cork Constitution,Woodleigh Park,11.30;
Cobh Pirates v Youghal,Cobh,11.00;
Clonakilty v Old Christians,Bandon,11.30;

Under 16 B Cup:Dunmanway v Mitchelstown,Dunmanway,11.30;

Under 14 League Final:Sunday's Well v Mallow,Musgrave Park,11.30;

Under 14 Cup:Ballincollig v Youghal,Tanner Park,11.00;

East Munster Under 13 League:Waterpark v Cashel,Ballinakill,11.30;

Schools Under 18 Friendly:Crescent Comp. v St. Ignatius,Dooradoyle,11.00;

Schools Under 16 Friendly:Crescent Comp. v St. Ignatius,Dooradoyle,10.30;

SUNDAY 19th MARCH
Heineken Munster Junior Cup:Clanwiiliam v Cork Constitution,Clanwilliam Park,2.30;
Richmond v Muskerry,Richmond Park,2.30;

Heineken Munster Junior League Final:Cobh Pirates v Youghal,Musgrave Park,2.30;

Liam Fitzgerlad Cup:Tralee v Douglas,Tralee,3.00;
Kanturk v Crosshaven,Kanturk,3.00;

First Division Relegation Play Offs:Bandon v Abbeyfeale,Bandon,3.00;
Newport v Fermoy,Newport,3.00;
St. Mary's v Charleville,Corbally,3.00;

Munster Junior Plate:Killarney v Clonmel,Killarney,2.30;
Old Crescent v Thurles,Rosbrien,3.00;

Junior Two Cup South:
Castleisland v Highfield,Castleisland,2.30;
U.C.C. v Cobh Pirates,Curaheen Road,11.30;
Muskerry v Bantry Bay,Muskery,2.00;



Junior Two Plate:Shandon v Old Christians,Whitechurch,2.30;

O'Carroll Plate:Scariff v St. Senan's,Scariff,3.00;

Junior Three Cup:Corca Dhuibhne v Skibberen,Ballydavid,2.30;

Junior Three League:Kanturk v Bandon,Kanturk,1.00;
Mallow v Carrigaline,Mallow,12.00;

Evans League:Kilfeacle v Carrick-on-Suir,Kilfeacle,3.00;

West Munster League:Tralee v Killorglin,Tralee,3.00;

Junior Friendly:Old Christians v Skibbereen,Rathcooney,3.00;

Under 18 Cup:Sunday's Well v Muskerry,Musgrave Park,12.30;

East Munster Under 18 League Development Final:Nenagh Ormond v Dungarvan,Cashel,11.30;

East Munster Under 16 Cup:Fethard v Clanwilliam,Fethard,11.00;

East Munster Under 14 Cup:Carrick-on-Suir v Waterpark,Carrick-on-Suir,11.00;

Under 18 Friendly:U.L. Bohemian v St. Mary's,Annacotty,11.30;

Under 16 Friendly:St. Senan's v St. Mary's,Jimmy Slattery Park,11.30;

Under 15 Friendly:Old Crescent v Epsom,Rosbrien,11.30;

Under 14 Friendly:Thomond v Bruff,Fitzgerald Park,10.30;

Under 13 Friendly:U.L. Bohemian Lions v Ennis,Annacotty,11.30;
U.L. Bohemian Stags v Bruff,Annacotty,11.30;

IWRFU Cup Semi-Final:Clonakilty v Highfield,Dunmanway,2.30;
Clanwilliam v U.L. Bohemian,Clanwilliam,12.00;

Shield Semi-Final:Youghal v Dungarvan,Youghal,12.00;

WEDNESDAY 22nd MARCH
Cantubury Super 10's Tournament
at both Musgrave Park & Thomond Park,10.30;

O'Brien Cup:Carrigaline C.S. v Colaiste Choilm,Carrigaline,12.30;

  • Next Match
  • League Table

Team
Pld
W
D
L
Pts
1Leinster Rugby20151474
2Ulster Rugby20140665
3Glasgow Warriors19150464
4Munster Rugby19140563
5Ospreys19111756
6Scarlets1991945
Rabodirect PRO12 TV
© 2014 Content Copyright Munster Rugby, Statistical Data SFMS Ltd Privacy & Cookies delivered by Sotic powered by OpenText WSM