No ALT tag specified
Club Refixtures
12 December 2010, 2:21 pm
By Leonard Allen
There is no competitive rugby over the Christmas week but there is a full program of refixtures on the 2nd January.
The big game will be the final of the ODM Financial Munster Senior Cup between Bruff and Garryowen which has been refixed for Thomond Park on Sunday 2ndJanuary with a 2.00 kick off.

There is a full program of Munster Junior League games in all three divisions fixed for the 2ndJanuary.

The postponed First and Second round ties in the Munster Junior Cup have all been refixed for the 9thJanuary and will kick off at 2.00.

The following are the fixtures for the next three weeks but are subject to change -

SUNDAY 26th DECEMBER

Magners League:Connacht v Munster,Sportsground,5.00;

Crowley Cup:Cork Constitution v U.C.C.,Temple Hill,3.00;

Kelly Cup:Young Munster v Old Crescent,Clifford Park,2.30;

O'Connor Cup:Abbeyfeale v Newcastle West,Abbeyfeale,2.30;

Junior Friendly:Thomond v Galbally,Fitzgerald Park,1.00;

Junior 2 Friendly:St. Mary's v Limerick Leprechauns,St. Munchin's,2.00;

TUESDAY 28th DECEMBER

Senior Friendly:Shannon v Old Crescent,Coonagh,2.00;

Gleeson League:Young Munster v Garryowen,Clifford Park,12.00;

THURSDAY 30th DECEMBER

South Under 19 League Semi Final:Fermoy v Bandon,Fermoy,12.00;

SATURDAY 1st JANUARY
Magners League:
Munster v Ulster,Thomond Park,7.30;

Under 17 Friendly:Sunday's Well v Muskerry,Mahon,11.30;

SUNDAY 2nd JANUARY

ODM Financial Munster Senior Cup Final: Bruff v Garryowen,Thomond Park,2.00;

Senior Friendly:Shannon v Corinthians,Coonagh,2.00;

Sunday's Well v Clonakilty,Musgrave Park,2.30;

Munster Junior League Division 1:Cobh Pirates v Ballincollig,Cobh,2.30;

Crosshaven v Clanwilliam,Crosshaven,2.30;

Old Christians v Clonmel,Rathcooney,2.30;

St. Senan's v Cashel,Jim Slattery Park,2.30;

Thurles v Richmond,Thurles,2.30;

Tralee v Kilfeacle,Tralee,2.30;

Waterpark v Skibbereen,Ballinakill,2.30;

Division 2:Bandon v Kanturk,Bandon,2.30;

Charleville v Youghal,Charleville,2.30;

Galbally v Mallow,Galbally,2.30;

Killarney v Newcastle West,Killarney,2.30;

Kinsale v Muskerry,Kinsale,2.30;

Newport v Castleisland,Newport,2.30;

St. Mary's v Ennis,Corbally,2.30;

Division 3:Abbeyfeale v Bantry Bay,Abbeyfeale,2.30;

Corca Dhuibhne v Dungarvan,Ballydavid,2.30;

Douglas v Carrick-on-Suir,Moneygourney,2.30;

Kilrush v Fermoy,Kilrush,2.30;

Presentation v Killorglin,Rathuard,2.30;

Shandon v Waterford City,Whitechurch,2.30;

Junior 2 League South Section A:Castleisland v Killarney,Castleisland,2.30;

Kenmare v Iveragh,Kenmare,2.30;

Listowel v Tralee,Listowel,2.30;

Section D:Dungarvan v Youghal,Dungarvan,2.30;

Section E:Crosshaven v Kinsale,Kinsale,12.00;

Dolphin v Sunday's Well,Musgrave Park,12.00;

Section F:Cobh Pirates v Highfield,Cobh,12.00;

U.C.C v Cork Constitution,Curaheen Road,2.30;

Gleeson League:Kilfeacle v Fethard,Kilfeacle,2.30;

Kelly Cup:Carrigaline v Dunmanway,Carrigaline,2.00;

Junior 3 League Section A:Bantry Bay v Bandon,Bantry,2.30;

Section B:Mitchelstown v Fermoy,Mitchelstown,12.00;

Junior Friendly:Shannon v Corinthians,Coonagh,2.00;

Avonmore Milk Under 19 League:Clanwilliam v Kilfeacle,Clanwilliam Park,11.00;

Thurles v Clonmel,Fethard,1.00;

East Under 17 League Semi Finals:Kilfeacle v Nenagh Ormond,Kilfeacle,11.00;

Waterpark v Dungarvan,Ballinakill,11.00;

East Under 17 Play Off:Carrick-on-Suir v Thurles,Carrick-on-Suir,11.00;

East Under 15 League:Clonmel v Waterford City,Clonmel,11.00;

Dungarvan v Fethard,Dungarvan,11.00;

Waterpark A v Waterpark B,Ballinakill,11.00;

North Under 17 League:U.L. Bohemian v Old Crescent,Annacotty,11.00;

St. Senan's v Scariff,Jim Slattery Park,11.30;

Kilrush v Bruff,Kilrush,12.00;

Shannon v Thomond,Coonagh,12.00;

North Under 14 League:Garryowen v U.L. Bohemian,Dooradoyle,11.30;

Presentation v Newcastle West,Rathuard,11.00;

North Under 13 League:Bruff v Young Munster,Bruff,11.30;

Under 19 Friendly:Shannon-St. Mary's v Thomond,Coonagh,12.00;

MONDAY 3rd JANUARY

Schools Senior Friendly:C.B.C. v Belvedere,Lansdowne,1.00;

C.B.C. B v Belvedere B,Lansdowne,1.00;

P.B.C. v Terenure College,Wilton,12.30;

P.B.C. B v Terenure College B,Wilton,12.30;

WEDNESDAY 5th JANUARY

Schools Junior Friendly:C.B.C. v Castleknock,Lansdowne,1.30;

SATURDAY 8th JANUARY

Magners League:Munster v Glasgow Warriors,Musgrave Park,7.30;

All Ireland League Division 1A:Cork Constitution v St. Mary's College,Temple Hill,2.30;

Old Belvedere v Garryowen,Anglesea Road,2.30;

Shannon v Blackrock College,Coonagh,2.30;

Young Munster v Dolphin,Clifford Park,2.30;

Division 1B:Dungannon v Buccaneers,Stevenson Park,2.00;

Galwegians v U.C.C.,Crowley Park,2.30;

Lansdowne v Bruff,Aviva Stadium,2.30;

U.L. Bohemian v Clontarf,Annacotty,2.30;

Division 2:Ballymena v Thomond,Eaton Park,2.00;

Ballynahinch v Queens University,Ballymacarn Park,2.30;

Bective Rangers v Malone,Doonybrook,2.30;

Clonakilty v D.L.S.P.,The Vale,2.30;

Corinthians v U.C.D.,Corinthian Park,2.30;

Midleton v Old Wesley,Towns Park,2.30;

Old Crescent v Belfast Harlequins,Rosbrien,2.30;

Terenure College v Dublin University,Lakelands Park,2.30;

Division 3:Ards v Rainey Old Boys,Hamilton Park,2.30;

Greystones v Suttonians,Dr Hickey Park,2.30;

Instonians v Sunday's Well,Shaws Bridge,2.30;

Naas v Connemara,Founaughts,2.30;

Navan v Banbridge,Balreask Old,2.30;

Nenagh Ormond v Wanderers,Nenagh,2.30;

Seapoint v City of Derry,Kilbogget Park,2.30;

Under 21 South Western Conference Division 1 Section A:Dolphin v Highfield,Musgrave Park,2.30;

U.C.C. v N.U.I.G.,Curaheen Road,2.30;

Old Crescent v Young Munster,Rosbrien,2,30;

Section B:Buccaneers v Waterpark,Dubarry Park,2.30;

Shannon v Galwegians,Coonagh,2.00;

U.L. Bohemian v Bruff,Annacotty,2.30;

Schools Junior Friendly:C.B.C. v Terenure College,Lansdowne,1.00;

C.B.C. B v Terenure College B,Lansdowne,1.00;

P.B.C. v St. Michaels,Wilton, 12.30;

P.B.C. B v St. Michaels B,Wilton,12.30;

Avonmore Milk Under 19 League Play Off:Tralee v Old Christians,Tralee,1.00;

SUNDAY 9th JANUARY

Munster Junior Cup:Abbeyfeale v Presentation,Abbeyfeale,2.00;

Bandon v Newcastle West,Bandon,2.00;

Bantry Bay v Carrick-on-Suir,Bantry,2.00;

Castleisland v St. Mary's,Castleisland,2.00;

Clonakilty v Old Crescent,The Vale,2.00;

Douglas v Shandon,Moneygourney,2.00;

Ennis v Nenagh Ormond,Ennis,2.00;

Fermoy v Killorglin,Fermoy,2.00;

Kilrush v Dungarvan,Dungarvan,2.00;

Kinsale v Newport,Kinsale,2.00;

Mallow v Charleville,Mallow,2.00;

Midleton v Waterford City,Towns Park,2.00;

Muskerry v Garryowen,Ballyanly,2.00;

Scariff v Corca Dhuibhne,Scariff,2.00;

Shannon v Kanturk,Coonagh,2.00;

Munster Junior League Division 1:Ballincollig v Tralee,Tanner Park,2.30;

Cashel v Waterpark,Cashel,2.30;

Clonmel v Cobh Pirates,Clonmel,2.30;

Kilfeacle v Thurles,Kilfeacle,2.30;

Richmond v Crosshaven,Garryowen Green,2.30;

Skibbereen v Old Christians,Skibbereen,2.30;

Junior 2 League South Section A:Iveragh v Tralee,Cahirciveen,2.30;

Killarney v Listowel,Killarney,2.30;

Section B:Clonakilty v Bandon,The Vale,12.00;

Dunmanway v Skibbereen,Dunmanway,12.00;

Section C:Ballincollig v Kanturk,Tanner Park,12.00;

Section D:Carrick-on-Suir v Dungarvan,Carrick-on-Suir,12.00;

Section E:Dolphin v Carrigaline,Musgrave Park,12.00;

Kinsale v Sunday's Well,Kinsale,12.00;

Section F:U.C.C. v Cobh Pirates,Curaheen Road,12.00;

Highfield v Cork Constitution,Woodleigh Park,12.00;

Junior 3 League Section A:Bandon v Ballincollig,Bandon,2.30;

Douglas v U.C.C.,Moneygourney,12.00;

Section B:Mitchelstown v Dolphin,Mitchelstown,2.30;

Kiely Cup:Young Munster v St. Senan's,Clifford Park,2.30;

North Under 17 League:Kilrush v Young Munster,Young Munster,12.00;

Scariffv Bruff,Bruff,11.30;

Ennis v Newcastle West,Lee's Road,12,00;

Garryowen v U.L. Bohemian,Dooradoyle,11.30;

Old Crescent v Shannon,Rosbrien,11.30;

North Under 15 League:Estuary v Bruff,Shanagolden,11.30;

St. Senan's v Young Munster,Jim Slattery Park,11.30;

Womens AIL Division 1:Clonmel v Galwegians,Clonmel,1.00;

Cooke v Old Belvedere,Belfast,1.00;

St. Mary's College v Highfield,Templeville Road,1.00;

U.L. Bohemian v Blackrock,Annacotty,1.00;

Division 2:Galbally v Tuam,Galbally,1.00;
Shannon v Clanwilliam,Coonagh,1.00;
Thurles v Ballincollig,Thurles,1.00;
Young Munster v Tralee,Clifford Park,1.00;

Domestic Game News
MonTueWedThuFriSatSun

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30











16 April 2014
No events scheduled
No ALT tag specified
No ALT tag specified

Fixtures & Results

No ALT tag specified
No ALT tag specified

Coaches Resource Website

No ALT tag specified
Red Book

Red Book

No ALT tag specified
No ALT tag specified

Camps

No ALT tag specified
No ALT tag specified

Coaching Courses

No ALT tag specified
No ALT tag specified

Referees

© 2014 Content Copyright Munster Rugby, Statistical Data SFMS Ltd Privacy & Cookies delivered by Sotic powered by OpenText WSM