No ALT tag specified
Coming Week's Fixtures
9 September 2009, 2:40 pm
ODM Munster Senior Cup dominates the weekend's program with eight first round ties.
WEDNESDAY 9th SEPTEMBER
Munster Schools A Trial
,Towns Park,2.30;

FRIDAY 11th SEPTEMBER
Magners League:
Munster v Cardiff Blues,Thomond Park,7.05;

Junior Friendly:Cork Constitution v Highfield,Temple Hill,7.30;

Under 19 Friendly:U.C.C. v Munster U19 ,Mardyke,7.15;

SATURDAY 12th SEPTEMBER
Under 20 Interprovincial:
Connacht v Munster,Sportsground,5.00;

Under 18 Club Interprovincial:Connacht v Munster,Sportsground,1.00;

ODM Munster Senior Cup First Round:Bruff v Young Munster,Kilballyowen Park,2.30;
Cashel v Nenagh Ormond,Cashel,2.30;
Clonakilty v Shannon,The Vale,2.30;
Garryowen v Dolphin,Dooradoyle,2.30;
Midleton v U.C.C.,Towns Park,2.30;
Sunday's Well v Cork Constitution,Musgrave Park,2.30;
Thomond v Highfield,Fitzgerald Park,12.00;
U.L. Bohemian v Old Crescent,Annacotty,1.30;

Cork County Cup:Kinsale v Clonakilty,Kinsale,5.30;

North Munster Under 21 League Section A:Newcastle West v Garryowen,Newcastle West,2.30;
Young Munster v Richmond,Clifford Park,2.30;
Section B:Bruff v UL Bohemian,Bruff,2.30;
Old Crescent v Shannon,Rosbrien,2.30;

Junior Friendly:Abbeyfeale v St. Mary's,Abbeyfeale,4.00;
Corca Dhuibhne v Shannon,Ballydavid,3.00;
Dungarvan v Enniscorthy,Dungarvan,5.00;
Tralee v Portumna,Tralee,4.00;

Junior 2 Friendly:Skibbereen v Wanderers,Skibbereen,4.00;

Schools Senior Friendly:Midleton College v Bandon Grammar,Midleton,11.00;

Schools Junior Friendly:C.B.C. v P.B.C.,Lansdowne,11.00;
C.B.C. B v P.B.C. B,Lansdowne,11.00;
Midleton College v Bandon Grammar,Midleton,11.00;

Under Age Club:
West Under 19 League:
Kenmare v Corca Dhuibhne,Kenmare,12.00;
Killorglin v Castleisland,Killorglin,12.00;
Tralee v Killarney,Tralee,12.00;

West Under 15 League:Kenmare v Corca Dhuibhne,Kenmare,12.00;
Killorglin v Castleisland,Killorglin,12.00;
Listowel v Abbeyfeale,Listowel,12.00;
Tralee v Killarney,Tralee,12.00;

Under 19 Friendly:Ballincollig v Sunday's Well,Tanner Park,12.00;
Fermoy v Dungarvan,Fermoy,7.30;

Under 17 Friendly:Fermoy v Dungarvan,Fermoy,7.30;

SUNDAY 13th SEPTEMBER
Cork County Cup:
Charleville v Shandon,Charleville,3.00;
Cobh Pirates v Kanturk,Cobh,3.00;
Douglas v Youghal,Moneygourney,3.00;
Fermoy v Ballincollig,Fermoy,3.00;
Mallow v Old Christians,Mallow,3.00;
Midleton v Skibbereen,Towns Park,3.00;
Muskerry v Bandon,Ballyanly,3.00;

Transfield Cup Quarter Finals:St. Senan's v U.L. Bohemian,Jim Slattery Park,2.00;
Richmond v Garryowen,Richmond Park,3.00;
Presentation v Thomond,Rathuard,2.30;

Garryowen Cup Semi Final:Kilfeacle v Clonmel,Kilfeacle,2.30;

Dennehy Cup Quarter Finals:Cork Constitution v Dolphin,Temple Hill,12.00;
Old Christians v Highfield,Rathcooney,12.00;
Carrigaline v Bandon,Moneygourney,12.00;
Bantry Bay v Sunday's Well,Bantry,3.00;

O'Sullivan Cup Quarter Finals:Kinsale v Clonakilty,Kinsale,2.30;
Crosshaven v Muskerry,Crosshaven,12.00;

Junior Friendly:Ennis v Nenagh Ormond,Ennis,3.00;
Newcastle West v Killarney,Newcastle West,2.30;
Sunday's Well v Crosshaven,Musgrave Park,3.00;
Thurles v Roscrea,Thurles,2.30;

Junior 3 Friendly:Mallow v Fermoy,Mallow,12.00;

Schools Senior Friendly:P.B.C. v C.B.C.,Wilton,11.30;

Under Age Club:
North Under 19 League:
Section A:
Ballina / Killaloe v Shannon,Scariff,11.30;
Kilrush v Ennis,Kilrush,11.00;
Thomond v Richmond,Fitzgerald Park,10.45;

Section B:Garryowen v U.L. Bohemian,Dooradoyle,11.30;
Newcastle West v Bruff,Newcastle West,11.30;
Old Crescent v Young Munster,Rosbrien,12.00;

North Under 17 League:
Section A:
Kilrush v Shannon,Kilrush,12.00;
Newcastle West v Scariff,Newcastle West,11.30;
St. Senan's v Garryowen,Jim Slattery Park,11.30;

Section B:Ennis v U.L. Bohemian,Ennis,11.30;
Old Crescent v Young Munster,Rosbrien,10.45;
Thomond v Bruff,Fitzgerald Park,12.00;

West Under 17 League:Castleisland v Killorglin,Castleisland,12.00;
Corca Dhuibhne v Kenmare,Ballydavid,12.00;
Killarney v Tralee,Killarney,12.00;

West Under 13 League:Abbeyfeale v Listowel,Abbeyfeale,12.00;
Castleisland v Killorglin,Castleisland,12.00;
Corca Dhuibhne v Kenmare,Ballydavid,12.00;
Killarney v Tralee,Killarney,12.00;

Womens AIL:
Division 1:
Ballincollig v Cooke,Tanner Park,1.00;
Galwegians v Clonmel,Crowley Park,1.00;
Navan v Blackrock,Navan,1.00;
U.L. Bohemian v Highfield,Annacotty,1.00;

WEDNESDAY 16th SEPTEMBER
Schools:
Glenstal Abbey v Munster A,Glenstal,4.00;

Under 17 Friendly:Rockwell v Kilkenny College,Rockwell,2.30;

Junior Friendly:Rockwell v Kilkenny College,Rockwell,2.30;

Under 15 Friendly:Ard Scoil Ris v Castletroy College,Ard Scoil Ris,1.00;

Domestic Game News
MonTueWedThuFriSatSun

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30











18 April 2014
No events scheduled
No ALT tag specified
No ALT tag specified

Fixtures & Results

No ALT tag specified
No ALT tag specified

Coaches Resource Website

No ALT tag specified
Red Book

Red Book

No ALT tag specified
No ALT tag specified

Camps

No ALT tag specified
No ALT tag specified

Coaching Courses

No ALT tag specified
No ALT tag specified

Referees

© 2014 Content Copyright Munster Rugby, Statistical Data SFMS Ltd Privacy & Cookies delivered by Sotic powered by OpenText WSM