No ALT tag specified
Weekend Rugby Results 9th Nov 2008
11 November 2008, 6:46 pm
AIB All Ireland Cup:
Nenagh Ormond 15,Barnhall 3

ODM Munster Senior Cup Quarter Finals:
Highfield 5,Garryowen 9;
Old Crescent 20,Sunday's Well 0

Munster Junior League Division 1:
Bandon 8,Clonmel 17;
Cashel 31,Tralee 3;
Kilfeacle v Cobh Pirates Off;
Newport 0,Richmond 8;
Old Christians 5,Crosshaven 6;
Skibbereen 3,Thurles 7;

Division 2:
Ballincollig 10,Mallow 9;
Charleville 3,Youghal 0;
Kanturk v Clanwilliam Off;
Kinsale 13,Newcastle West 11;
Muskerry v Abbeyfeale Off;
St Senan's 13,Ennis 9;

Division 3
Section A:
Killarney v Castleisland Off
Kilrush 7,Presentation 3
St. Mary's v Killorglin Off

Section B:
Douglas v Fermoy Off
Dungarvan 3,Waterford City 27
Galbally v Carrick-on-Suir Off

Munster Seconds League:
Division 2:
Dolphin 27,Midleton 10;
Nenagh Ormond 6,Waterpark 12;
Thomond 15,Clonakilty 15;

Gleeson League:
Cashel 16,Kilfeacle 10
Clonmel 25,Thurles 10

Junior 2 League South Section A:
Cork Constitution 12, Kanturk 3
Shandon 31, Tralee 3

Section B:
Bandon 12, Skibbereen 6
Clonakilty 5, Bantry Bay 5

Section C:
Carrigaline 27 Douglas 17

Junior 3 League South:
Bandon 0, Ballincollig 6

Under 20 South West Conference Division 1:
Bruff 19, Shannon 26
Corinthians 0, Garryowen 0
Cork Constitution 36,Young Munster 0
Highfield 0,Buccaneers 45

Division 2 South:
Waterpark 0, Dolphin 13

South Under 18 League:
Bandon 3, Muskerry 17
Cork Constitution 14, Highfield 55
Old Christians 23, Mallow 0
Sunday's Well 17, Cobh Pirates 12

South Under 18 Development League:
Kinsale 0, Mitchelstown 25
Douglas 27, Highfield B 5

South Under 16 League Section A:
Dunmanway 34, Skibbereen 0
Kinsale 29, Mallow 3
P.B.C. 0, Bandon 7

Section B:
Douglas 37, Highfield B 0
Cork Constitution 3, Muskerry 18
Midleton 27, Sunday's Well 3
Youghal 22, C.B.C. 0

South Under 14 League
Section A:
Clonakilty, Skibbereen
Fermoy 43 Midleton 5

Munster Junior League Division 1:

Kilfeacle 27,Bandon 3;

Old Christians 3,Tralee 22;

Division 3:

Killarney 3,Castleisland 13

St. Mary's ,Killorglin 19

Munster Junior Clubs Challenge Cup Semi Final: Cashel 17 - Richmond 14

Munster Junior Clubs Challenge Shield: Charleville 15,Galbally 12 (aet); Ennis 16,Carrick-on-Suir 17;

Munster Seconds League Division 1: Cork Constitution 0 - U.L. Bohemian 41,

Division 2: Sunday's Well 23,Midleton 18; Waterpark 12,Thomond 7;

O'Neill Cup: Skibbereen 15,Cobh Pirates 8;

O'Sullivan Cup Final: Cork Constitution 12,Kinsale 13;

Junior Three League South: Mallow 18,Listowel 3;

Evans League:Waterpark 0,Waterford City 13;

Under 20 South Western Conference Division 1:Buccaneers 16,Cork Constitution 9; Galwegians 14,Sunday's Well 44; U.L. Bohemian 52,Highfield 0;

South Under 18 League:Clonakilty 0, Old Christians 17; Cobh Pirates 5, Mallow 8; Highfield 17, Sunday's Well 10; Muskerry 13, Cork Constitution 10;

South Under 16 League:Clonakilty 14, Dunmanway 0; Carrigaline 0, Highfield 15; Mallow 11, Ballincollig 0; Section B:Sunday's Well 0, Youghal 18;

South Under 14 League Section A:Clonakilty 12, Bandon 24; Cork Constitution 10, Ballincollig 0; Crosshaven 26, Skibbereen 7; Sunday's Well 17, Kinsale 17;

Section B:Midleton 10, Kanturk 19; Muskerry 5, Youghal 12; Old Christians 18, Dolphin 34.

Domestic Game News
MonTueWedThuFriSatSun

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30











24 April 2014
No events scheduled
No ALT tag specified
No ALT tag specified

Fixtures & Results

No ALT tag specified
No ALT tag specified

Coaches Resource Website

No ALT tag specified
Red Book

Red Book

No ALT tag specified
No ALT tag specified

Camps

No ALT tag specified
No ALT tag specified

Coaching Courses

No ALT tag specified
No ALT tag specified

Referees

© 2014 Content Copyright Munster Rugby, Statistical Data SFMS Ltd Privacy & Cookies delivered by Sotic powered by OpenText WSM