No ALT tag specified
Weekly Fixtures Round Up
11 November 2008, 5:13 pm
Plenty of rugby action in the week ahead...check out all the fixtures here.

WEDNESDAY 12th NOVEMBER

Bowen Shield:Ard Scoil Ris v Castletroy College,Ard Scoil Ris,2.30;

Bandon Grammar v St. Munchin's,Bandon,2.30;

Glenstal Abbey v Rockwell,Glenstal,2.30;

P.B.C. v C.B.C.,Wilton,2.30;

Under 14 League:Ard Scoil Ris v Castletroy College,Ard Scoil Ris,2.30;

Bandon Grammar v St. Munchin's,Bandon,2.30;

Glenstal Abbey v Rockwell,Glenstal,2.30;

P.B.C. v C.B.C.,Wilton,2.30;

Schools Senior Cup:Newtown School v Midleton College,Newtown,2.30;

Mungret Shield:Waterpark College v High School,Waterpark College,12.30;

Colleges Division 1:L.I.T. v C.I.T.,L.I.T.,2.00;

Division 2:NMCI v C.I.T.,Crosshaven,2.00;

West Munster Under 18 League:Castleisland v Abbeyfeale,Castleisland,7.30;

THURSDAY 13th NOVEMBER

Schools Senior Cup:Abbey CBS v Youghal CS,Clanwilliam Park,12.30;

Mungret Shield:Limerick CBS v Intermediate School,Dooradoyle,2.00;

Colleges Division 2:Colaiste Stiofain Naofa v Tralee IT,Tanner Park,2.30;

Womens Rugby: Division 1 College League: UCC v UL, UCC Farm, 2.00

FRIDAY 14th NOVEMBER

Mungret Shield:Colaiste Muire Askeaton v Scoil Muire Ide,Newcastle

West,12.30;

East Under 16 League:Cashel v Dungarvan,Cashel,7.30;

South Under 16 League:Clonakilty v Dunmanway,The Vale,4.30;

SATURDAY 15th NOVEMBER

International:Ireland v New Zealand,Croke Park,5.15;

Senior Friendly:Old Crescent v Nenagh Ormond,Rosbrien,12.00;

Sunday's Well v Waterpark,Musgrave Park,2.30;

Thomond v Corinthians,Fitzgerald Park,1.00;

Munster Seconds League Division 1:Bruff v Shannon,Kilballyowen Park,2.00;

Evans League:Newport v Cashel,Newport,2.30;

Under 20 South Western Conference Division 1:Buccaneers v Cork

Constitution,Dubarry Park,2.30;

Galwegians v Sunday's Well,Crowley Park,2.30;

U.C.C. v Shannon,Curaheen Road,2.30;

U.L. Bohemian v Highfield,Annacotty,2.30;

Young Munster v Corinthians,Derryknockane,2.30;

Division 2 North:Clanwilliam v Clonmel,Clanwilliam Park,2.30;

Junior 2 Friendly:Kilrush v Richmond,Kilrush,1.00;

Under 20 Friendly:Old Crescent v Sligo,Rosbrien,2.30;

Schools Senior Friendly:C.B.C. v St. Munchin's,Lansdowne,11.30;

South Under 18 League:Bandon v Kanturk,Bandon,11.30;

Clonakilty v Old Christians,The Vale,12.00;

Cobh Pirates v Mallow,Cobh,12.00;

Highfield v Sunday's Well,Woodleigh Park,12.15;

Muskerry v Cork Constitution,Ballyanly,11.30;

South Under 16 League:Carrigaline v Highfield,Moneygourney,11.00;

Mallow v Ballincollig,Mallow,11.30;

Skibbereen v Kinsale,Skibbereen,12.00;

Sunday's Well v Youghal,Musgrave Park,12.00;

South Under 14 League Section A:Clonakilty v Bandon,The Vale,10.30;

Cork Constitution v Ballincollig,Temple Hill,12.30;

Crosshaven v Skibbereen,Crosshaven,12.30;

Sunday's Well v Kinsale,Cois Laoi,12.15;

Section B:Midleton v Kanturk,Towns Park,11.00;

Muskerry v Youghal,Ballyanly,11.00;

Old Christians v Dolphin,Rathcooney,11.30;

Under 18 Friendly:P.B.C. v Highfield,Wilton,10.30;

Under 14 Friendly:Dunmanway v C.B.C.,Dunmanway,11.00;

P.B.C. v Fermoy,Wilton,11.00;

Under 18 Girls League:Bandon v Ballincollig,Bandon,1.00;

Mallow v Clanwiliam,Mallow,3.00;

Thurles v Shannon,Thurles,2.00;

Under 14 Girls League:Mallow v Clanwiliam,Mallow,2.30;

SUNDAY 16th NOVEMBER

Munster Junior League Division 1:Kilfeacle v Bandon,Kilfeacle,2.30;

Newport v Thurles,Newport,2.30;

Old Christians v Tralee,Rathcooney,2.30;

Division 3 Section A:Killarney v Castleisland,Killarney,2.30;

St. Mary's v Killorglin,Corbally,2.30;

Munster Junior Clubs Challenge Cup Semi Finals:Cashel v

Richmond,Clonmel,2.00;

St. Senan's v Crosshaven,Fermoy,2.00;

Munster Junior Clubs Challenge Shield:Charleville v

Galbally,Charleville,2.00;

Ennis v Carrick-on-Suir,Ennis,2.00;

Munster Seconds League Division 1:Bruff v Shannon,Kilballyowen Park,2.30;

Cork Constitution v U.L. Bohemian,Temple Hill,2.30;

Garryowen v U.C.C.,Dooradoyle,2.30;

Division 2:Sunday's Well v Midleton,Musgrave Park,2.30;

Waterpark v Thomond,Ballinakill,2.30;

O'Neill Cup:Skibbereen v Cobh Pirates,Skibbereen,2.00;

Gleeson League:Scariff v Abbeyfeale,Scariff,2.30;

O'Sullivan Cup Final:Cork Constitution v Kinsale,Ballyanly,12.00;

Evans League:Clonmel v Carrick-on-Suir,Clonmel,2.30;

Kilfeacle v Clanwilliam,Kilfeacle,12.00;

Waterpark v Waterford City,Ballinakill,2.30;

Junior 2 Friendly:Crosshaven v U.C.C.,Crosshaven,12.00;

Junior 3 Friendly:Ballincollig v Cork Transport,Tanner Park,12.00;

Charleville v Mallow,Charleville,12.00;

Schools Senior Friendly:Rockwell v St. Mary's College,Rockwell,1.00;

Schools Junior Friendly:Rockwell v St. Mary's College,Rockwell,1.00;

East Under 18 League:Cashel v Clanwilliam,Cashel,11.00;

Clonmel v Fethard,Clonmel,11.00;

Waterpark v Nenagh Ormond,Ballinakill,11.00;

East Under 16 League Section A:Clonmel v Fethard,Clonmel,11.00;

Waterpark v Nenagh Ormond,Ballinakill,11.00;

Thurles v Kilfeacle,Thurles,11.00;

Section B:Waterford City v Dungarvan B,Waterford,11.00;

East Under 14 Cup:

Pool A: Carrick-on-Suir v Galbally,Carrick-on-Suir,11.00;

Roscrea v Thurles,Roscrea,11.00;

Pool C: Kilfeacle v Clonmel,Kilfeacle,11.00;

Nenagh Ormond v Fethard,Nenagh,11.00;

Pool D: Cashel v Waterpark,Cashel,11.00;

Clanwilliam v Dungarvan,Clanwilliam Park,11.00;

North Under 18 League: Bruff v Newcastle West, Bruff,12.00;

St. Mary's v Kilrush,Corbally,12.00;

North Under 16 Development League:St. Senan's v Ennis,Jim Slattery

Park,11.30;

U.L. Bohemian v Richmond,Annacotty,11.30;

North Under 14 Development League:Kilrush v Ballina-Killaloe,Kilrush,11.30;

North Under 13 League:Richmond v Newcastle West,Canal Bank,12.00;

Women's All Ireland League Division 1:Ballincollig v Navan,Tanner

Park,2.00;

Division 2:Nenagh Ormond v St. Mary's,Nenagh,2.00;

MONDAY 17th NOVEMBER

Girls Under 16 League:Fermoy v Mallow,Fermoy,7.30;

TUESDAY 18th NOVEMBER

Representative:Munster v New Zealand,Thomond Park,7.30;

WEDNESDAY 19th NOVEMBER

Mungret Cup:Midleton College v Bandon Grammar,Midleton,2.30;

Bowen Shield Quarter Finals:

Under 14 League Quarter Finals:

Colleges:Waterford IT v Carlow IT,Waterford,2.30;

Domestic Game News
MonTueWedThuFriSatSun

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30











20 April 2014
No events scheduled
No ALT tag specified
No ALT tag specified

Fixtures & Results

No ALT tag specified
No ALT tag specified

Coaches Resource Website

No ALT tag specified
Red Book

Red Book

No ALT tag specified
No ALT tag specified

Camps

No ALT tag specified
No ALT tag specified

Coaching Courses

No ALT tag specified
No ALT tag specified

Referees

© 2014 Content Copyright Munster Rugby, Statistical Data SFMS Ltd Privacy & Cookies delivered by Sotic powered by OpenText WSM