No ALT tag specified
Weekend Fixtures
3 March 2007, 3:24 pm
A round up of this weekend's fixtures
FRIDAY 23rd MARCH
Magners League:
Ulster v Munster,Ravenhill,7.30

AIB Division 2:
Bective Rangers v Old Belvedere,Donnybrook,8.00

Mungret Shield Final:
Glenstal v St. Flannan's,TBC,3.00

Under 18 Development Cup:
Fermoy v Kanturk,Fermoy,8.00

East Munster Under 13 Cup:
Cashel v Kilfeacle,Cashel,11.00

Under 15 Girls Final:
Clanwilliam v Thurles,Clonmel,6.00

SATURDAY 24th MARCH
AIB League Division 1:
Belfast Harlequins v Buccaneers, Deramore Park, 2.30
Dolphin v U.L. Bohemian, Musgrave Park, 2.30
Galwegians v Dungannon, Crowley Park, 2.30
Garryowen v Blackrock College, Dooradoyle, 2.30
Shannon v Lansdowne, Coonagh, 2.30
St. Mary's College v Ballymena, Templeville Road, 2.30
Terenure College v Clontarf, Lakelands, 2.30
U.C.D. v Cork Constitution, Belfield, 2.30

Division 2:
Clonakilty v Midleton, Shannon Vale,2.30
D.L.S.P. v Co. Carlow, Kilternan, 2.30
Highfield v Barnhall, Woodleigh Park, 2.30
Malone v Dublin University, Gibson Park, 2.30
Suttonians v Old Crescent, Station Road, 2.30
Thomond v Greystones, Thomond Park, 2.30
Young Munster v U.C.C., Clifford Park, 2.30

Division 3:
Ballynahinch v Queens University, Ballymacarn Park, 2.30
Banbridge v Rainey Old Boys, Rifle Park, 2.30
Bruff v City of Derry, Kilballyowen Park, 2.30
Connemara v Sunday's Well, Monastery Field, 2.30
Corinthians v Nenagh Ormond, Corinthian Park, 2.30
Instonians v Old Wesley, Shaws Bridge, 2.30
Portadown v Ards,Chanbers Park, 2.30
Wanderers v Waterpark,Merrion Road,2.30

AIB Round Robin:
City of Armagh v Monivea, Palace Grounds, 2.30
Crosshaven v Naas, Crosshaven, 2.30

Webb Cup:
Garryowen v Old Crescent, Dooradoyle, 1.00
Shannon v Kilfeacle, Coonagh, 4.00

Under 20 B Cup:
Clonmel v Waterpark, Towns Park, 2.30
Muskerry v Douglas, Muskerry, 2.30

Under 20 Friendly:
U.L. Bohemian v Shannon, Annacotty, 11.30

East Munster Under 14 Cup:
Fethard v Dungarvan, Fethard, 11.00

South Munster Under 18 Cup:
Mallow v Sunday's Well, Mallow, 12.00
Old Christians v Muskerry, Rathcooney, 10.45

South Munster Under 18 Plate:
Skibbereen v Bandon, Skibbereen, 12.00

South Munster Under 16 Cup Semi Finals:
Old Christians v Highfield, Rathcooney, 12.00
Sunday's Well v Ballincollig, Musgrave Park, 12.00

South Munster Under 16 B Cup:
Kanturk v Midleton, Kanturk, 11.00

South Munster Under 14 Cup Semi Final:
Ballincollig v Clonakilty, Tanner Park, 11.00

SUNDAY 25th MARCH
Heineken Munster Junior Cup Quarter Final:
Dolphin v Young Munster, Musgrave Park, 2.30

Heineken Munster Junior Plate Quarter Finals:
Tralee v Carrick-on-Suir, Tralee, 2.30
Waterford City v Clonmel, Waterford, 2.30

Martin O'Sullivan Cup:
Galbally v Kilrush, Galbally, 3.00
Killarney v Fermoy,Killarney,2.30

Cork County Cup:
Kanturk v Ballincollig, Kanturk, 2.30
Kinsale v Mallow, Kinsale, 2.30
Midleton v Douglas, Towns Park, 2,30
Old Christians v Muskerry, Rathcooney, 2.30

Junior 2 Cup:
Bantry Bay v Killorglin, Bantry, 2.30
Bandon v Cork Constitution, Bandon, 12.00
Old Christians v Ballincollig, Rathcooney, 1.00

Dave Dineen Cup:
Carrigaline v Cork Transport, Moneygourney, 12.00
Castleisland v Crosshaven, Castleisland, 2.30

O'Carroll Plate Semi Final:
Cashel v Ennis, Cashel, 2.30

Junior 3 Cup Semi Final:
Skibbereen v Clonakilty, Skibbereen, 12.30

Junior 4 League:
U.C.C. v Kanturk, Curaheen Road, 3.00

McCarthy Cup:
Ballincollig v Mallow, Tanner Park, 12.30
Charleville v Fermoy, Charleville, 2.30
Kinsale v Bandon,Kinsale,12.15

Casey Cup:
Clonmel v Dungarvan,Clonmel, 3.00
Waterford City v New Ross, Waterford, 12.30

Junior Friendly:
Cashel v Garryowen, Cashel, 3.00
St. Mary's v Richmond, Corbally, 3.00

Under 20 South West Conference Division 2 Quarter Final:
Midleton v Kilfeacle, Towns Park,2.30

North Munster Under 20 Cup:
Clanwilliam v Thurles, Clanwilliam Park, 3.00
Newcastle West v Abbeyfeale, Newcastle West, 3.00
Richmond v Nenagh Ormond, Richmond Park, 3.00
St. Senan's v Old Crescent, Jimmy Slattery Park, 3.00

East Munster Under 18 Cup:
Clonmel v Nenagh Ormond, Clonmel, 11.00
Waterpark v Kilfeacle, Ballinakill, 11.30

East Munster Under 18 Plate:
Carrick-on-Suir v Cashel, Carrick-on-Suir,12.30

East Munster Under 16 Cup:
Clonmel v Cashel, Clonmel,11.00
Dungarvan v Waterpark,Dungarvan,11.00
Thurles v Fethard,Thurles,11.00
Waterford City v Galbally,Waterford,11.30

East Munster Under 14 Cup:
Cashel v Waterpark,Cashel, 11.00
Kilfeacle v Galbally, Kilfeacle, 11.00
Thurles v Nenagh Ormond,Thurles,11.00

North Munster Under 18 Cup:
Ennis v U.L. Bohemian, Ennis, 12.00
Richmond v Shannon, Garryowen Green, 12.15

North Munster Under 16 Cup:
Old Crescent v St. Senan's, Rosbrien, 11.30

North Munster Under 16 League:
Garryowen v Newcastle West, Dooradoyle, 12.00
Richmond v Shannon, Garryowen Green, 11.00
Scariff v Thomond, Scariff,11.30
Young Munster v Bruff,Derryknockane,12.00

North Munster Under 14 League Semi Finals;
U.L. Bohemian Hawks v Shannon,Annacotty,11.30
Garryowen v U.L. Bohemian Eagles,Dooradoyle,11.30

North Munster Under 13 Cup:
Bruff v Ennis,Bruff,11.30
Newcastle West v U.L. Bohemian,Newcastle West,11.30
Scariff v Garryowen, Scariff,11.30
Thomond v St. Senan's,Woodview Park,11.30
Young Munster v Old Crescent,Derryknockane, 11.00

IWRFU - Division 1:
Clonakilty v Blackrock,Shannon Vale,2.30

Division 2:
Nenagh Ormond v Clonmel, Nenagh, 12.00
Youghal v Waterpark,Youghal,1.00

Under 18 Girl's League:
Clanwilliam v Thurles,Nenagh.3.00

WEDNESDAY 28th MARCH
Under 14 League Final:
Fermoy v Highfield,Musgrave Park,5.30

Domestic Game News
MonTueWedThuFriSatSun

1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30











17 April 2014
No events scheduled
No ALT tag specified
No ALT tag specified

Fixtures & Results

No ALT tag specified
No ALT tag specified

Coaches Resource Website

No ALT tag specified
Red Book

Red Book

No ALT tag specified
No ALT tag specified

Camps

No ALT tag specified
No ALT tag specified

Coaching Courses

No ALT tag specified
No ALT tag specified

Referees

© 2014 Content Copyright Munster Rugby, Statistical Data SFMS Ltd Privacy & Cookies delivered by Sotic powered by OpenText WSM